1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Akaryakıt kaçakçılığına karşı 7 tedbir!

Akaryakıt kaçakçılığına karşı 7 tedbir!

Enerji Günlüğü - Akaryakıt Kaçakçılığı İle Mücadele Üst Kurulu, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda 7 ana tedbir alınması yönünde...

Akaryakıt kaçakçılığına karşı 7 tedbir!

Enerji Günlüğü - Akaryakıt Kaçakçılığı İle Mücadele Üst Kurulu, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda 7 ana tedbir alınması yönünde karara vardı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgilere göre, Kurul, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı başkanlığında toplandı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele için yasal, idari, teknik, İnsan kaynakları ve halkla ilişkiler faktörlerinin güçlendirilmesi konusunda hazırlanan 4 ana başlıklı eylem planı masaya yatırıldı.

Eylem planında bakanlıklara düşen görevler görüşüldü. Toplantıda, konuya ilişkin 7 ana tedbir alınması yönünde karara varıldı. Geniş çaplı uygulanacak söz konusu tedbirler yarın Bakan Yazıcı tarafından basın ile paylaşılacak. Toplantıya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım katıldı.