1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Akaryakıtta yeni fiyatlar açıklandı

Akaryakıtta yeni fiyatlar açıklandı

Enerji Günlüğü - EPDK’nin açıkladığı ilk tavan fiyatlarına göre, bu gece 12’den itibaren İstanbul’da tüm benzinlerin pompa satış fiyatının...

Akaryakıtta yeni fiyatlar açıklandı

Enerji Günlüğü - EPDK’nin açıkladığı ilk tavan fiyatlarına göre, bu gece 12’den itibaren İstanbul’da tüm benzinlerin pompa satış fiyatının üst sınırı litre başına 5.04 TL, tüm motorinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı ise litre başına 4.40 TL olacak.

EPDK Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği bir basın açıklaması yayınlayarak, akaryakıt satış fiyatlarının illere göre her Salı ve Cuma günü, Kurumun internet sitesinde ilan edilerek kamuoyu ile paylaşılacağını belirterek, ilk yeni akaryakıt fiyatlarını illere göre açıkladı.

Buna göre:

22 Mart 2014 tarihinde saat gece 12’den itibaren geçerli olmak üzere İstanbul için, tüm benzinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı 5.04 TL/Lt, tüm motorinlerin pompa satış fiyatı üst sınırı 4.40 TL/Lt olarak belirlendi.

22 Mart 2014 tarihi itibariyle türlerine göre benzinlerin fiyatı 5 ila 11 Kuruş, motorinlerin fiyatı 19 ile 24 Kuruş arasında indirim yapılacak.

Kurulun son kararı ile birlikte Mart ayında toplamda benzin fiyatı 5 ila 12 Kuruş, motorin fiyatları 25 ila 35 Kuruş arasında ucuzlamış olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler