1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Akçay Barajı ihalesi 30 Nisan`da

Akçay Barajı ihalesi 30 Nisan`da

Enerji Günlüğü - Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akçay Barajı için 30 Nisan'da ihaleye çıkacaklarını bildirdi. Toçoğlu, Büyükşehir...

Akçay Barajı ihalesi 30 Nisan`da

Enerji Günlüğü - Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akçay Barajı için 30 Nisan'da ihaleye çıkacaklarını bildirdi. Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Pamukova Eskiyayla Havzası'nda yapacakları Akçay Barajı ile ülkeye yeni bir baraj daha kazandıracaklarını kaydetti.

Sakarya Nehri üzerine yaptıkları HES Santrali'nin yanında şehre yeni bir içme suyu barajını da kazandıracaklarını ifade eden Toçoğlu, "Sakarya Sapanca Gölü'nü tek su kaynağı olarak kullanmaktadır. Ancak zaman zaman Sapanca Gölü'nde meydana gelen riskler ve geleceğe yönelik nüfus artışı düşünüldüğünde şehrimizin yeni su kaynaklarına ihtiyacı olduğu aşikardır. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Akçay Deresi üzerine bir baraj kurmayı planladığımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Akçay Barajı ihale tarihi kesinleşti. 30 Nisan'da ihaleye çıkıyoruz. İnşallah Akçay Barajı'nı kısa sürede tamamlayıp Sapanca Gölü'ne alternatif kendi cazibesiyle akacak içme suyunu çeşmelere ulaştıracağız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler