1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Akdeniz EDAŞ`a talip 9 şirketten 5`i ihaleden çekildi mi?

Akdeniz EDAŞ`a talip 9 şirketten 5`i ihaleden çekildi mi?

Enerji Günlüğü - Antalya, Burdur ve Isparta'da faaliyet gösteren Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ hisselerinin özelleştirilmesi ihalesine teklif verme süresi...

Akdeniz EDAŞ`a talip 9 şirketten 5`i ihaleden çekildi mi?

Enerji Günlüğü - Antalya, Burdur ve Isparta'da faaliyet gösteren Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ hisselerinin özelleştirilmesi ihalesine teklif verme süresi bugün mesai saati bitiminde son buldu. İhaleye, ön yeterlilik alan dokuz yatırımcıdan dördünün teklif sunduğu bildirildi. İhaleye başvuran 9 yatırımcı şöyle:

1-Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.
2-Park Holding
3-Zorlu Holding
4-Cengiz-Kolin-Limak OGG
5-Alsim Alarko
6-Elsan-Tümaş-Karaçay OGG
7-Aksa Elektrik A.Ş.
8-İş-Kaya İnşaat Sanayi
9-Genpa Telekomünikasyon A.Ş.

Antalya, Burdur ve Isparta illerine elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik’in yüzde 100 hissesinin özelleştirilmesi için Aralık 2010′da düzenlenen ilk ihalede, Park Holding 1.165 milyar dolar, Enerjisa 1.515 milyar ve EMKAT OGG 1.1 milyar dolar teklifte bulunmuştu. Her üç yatırımcının da teminat yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebiyle ihale iptal edildi. ÖİB, Akdeniz Elektrik’in yanı sıra, Gediz ve Boğaziçi Elektrik dağıtım şirketleri için Ağustos 2012′de yeniden ilana çıkmıştı.

Kulislere sızan bilgilere göre 4 teklifin gelmiş olması, alıcı adaylarından beşinin yarıştan çekildiği anlamına geliyor. Özelleştirme İdaresi'nin, teklif sunan firmaları açıklaması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler