1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Akenerji, 150 bin ağacın temizleyeceği havayı temizledi

Akenerji, 150 bin ağacın temizleyeceği havayı temizledi

Enerji Günlüğü – Antalya Havalimanı’ndaki faaliyetler nedeniyle oluşan karbon ayak izleri, Akenerji Uluabat Hidroelektrik Santrali’ne ait emisyon azaltım...

Akenerji, 150 bin ağacın temizleyeceği havayı temizledi

Enerji Günlüğü – Antalya Havalimanı’ndaki faaliyetler nedeniyle oluşan karbon ayak izleri, Akenerji Uluabat Hidroelektrik Santrali’ne ait emisyon azaltım sertifikaları ile sıfırlandı.

Akenerji’nin ICF Antalya Airports ile son 3 yıldır yaptığı işbirliği sonucu toplam 48.738 tCO2 karbon denkleştirmesi, iş ortakları ile yapılan işbirliği sonucu ise 65.339 tCO2 emisyon azaltımı gerçekleştirildi. Bu rakam yıllık yaklaşık 150.000 ağacın absorbe ettiği karbondioksit miktarına denk geliyor.

Akenerji CEO’su Serhan Gençer ICF Antalya Airports’ın karbon ayak izini silmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye’nin öncü enerji şirketlerinden biri olan Akenerji olarak, yenilenebilir enerji portföyümüze çevreye olan duyarlılığımız ve sürdürülebilirlik yaklaşımımız sebebiyle çok önem veriyoruz. ICF Antalya Havalimanı’nın 2016 yılında yaymış olduğu sera gazı emisyonunun tamamını Uluabat Hidroelektrik Santralimiz’e ait karbon sertifikaları sayesinde nötrledik ve böylece ICF Antalya Havalimanı’nın karbon ayak izini silmiş olduk. Ülkemizin turizm cenneti Antalya’nın dünyaya açılan kapısının, çevreyle ilgili bu duyarlılığına son 3 yıldır katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler