1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Akenerji Professional Women’s Network üyesi

Akenerji Professional Women’s Network üyesi

Akenerji, iş hayatında fırsat eşitliği ve cinsiyet dengesini destekleme politikaları ile Professional Women’s Network’e kurumsal üye oldu. Şirketteki Kadın yönetici oranı yüzde 42.

Akenerji Professional Women’s Network üyesi

Enerji Günlüğü - Akenerji, iş hayatında fırsat eşitliği ve cinsiyet dengesini destekleme politikaları ile Professional Women’s Network’e kurumsal üye oldu. Şirketteki Kadın yönetici oranı yüzde 42.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki elektrik santralleriyle ülkenin enerji ihtiyacının yüzde 3’ünü üreten Akenerji, iş hayatında cinsiyet eşitliğini güçlendirmek amaçlı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Akenerji, kadınların iş hayatında sürdürülebilir bir şekilde var olmalarını sağlamak ve liderler olarak yükselmelerini desteklemek gibi önemli misyonlara sahip Professional Women’s Network’e (PWN İstanbul) kurumsal üye oldu.

YÖNETİCİLERİNİN YÜZDE 42’Sİ KADIN

2021 itibarıyla, Akenerji genel merkezinde kadın yönetici oranı yüzde 42, kadın çalışan oranı ise yüzde 50 seviyesinde bulunuyor. Akenerji Genel Müdürü Serhan Gençer, iş hayatında cinsiyet dengesi ile fırsat eşitliğini bir şirket politikası olarak benimsediklerini ve bu konuda çalışan sivil toplum kuruluşlarına aktif olarak desteklerini sürdüreceklerini belirtti. Gençer, “Fırsat eşitliği konusundaki bu hassasiyetimizin, PWN İstanbul gibi kurumlarla yaptığımız iş birlikleriyle daha da güçlenmesini ve bu vesileyle toplumumuza katkı sunabilmeyi umut ediyoruz” dedi.

PROFESSIONAL WOMEN’S NETWORK HAKKINDA

1986 yılında Paris’te kurulan 1996 yılında Paris’te kurulan Professional Women’s Network (PWN) kadınların iş hayatında sürdürülebilir bir şekilde var olmaları ve liderler olarak yükselmelerini destekliyor. PWN, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve cinsiyet dengeli bir toplumun oluşması için iş hayatındaki kadınların istihdamını ve kariyer gelişimini destekleyici gönüllü faaliyetler yürütüyor. PWN, Avrupa, Amerika ve Asya kıtasındaki 20 ülkede 31 şehir ağına sahip. 2013 yılından bu yana faaliyette bulunan PWN İstanbul ise en büyük beş şehir ağından birisi konumunda.

Önceki ve Sonraki Haberler