1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Akfen, beş HES`in 40`lını Alman Aquila`ya devretti

Akfen, beş HES`in 40`lını Alman Aquila`ya devretti

Enerji Günlüğü - Akfen Holding, beş hidroelektrik santrale sahip iştiraki Karasular Enerji’nin yüzde 40'lık bölümünü Alman yatırım fonu Aquila’ya...

Akfen, beş HES`in 40`lını Alman Aquila`ya devretti

Enerji Günlüğü - Akfen Holding, beş hidroelektrik santrale sahip iştiraki Karasular Enerji’nin yüzde 40'lık bölümünü Alman yatırım fonu Aquila’ya devretti. 

Akfen Holding, halen enerji üretimine devam eden ve toplam 24.5 MW kurulu güç kapasitesine sahip 5 adet HES sahibi İdeal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sahibi olan Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret Anonim Şirketi’ndeki yüzde 40 hissesinin 22.908.113 Euro sermaye satış bedeli ile Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG’ya (Aquila) satış işlemini tamamladı.

Akfen Holding CEO’su Süha Güçsav, Karasular Enerji'deki yüzde 40 hissesinin satışı konusunda Alman yatırım fonu Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG (Aquila) ile hisse devrinin 30 Kasım 2012 tarihinde yapıldığını belirterek "Alıcı tarafından işlem kapanışı ile ilgili olarak sermaye satış bedelinin tamamı olan 22.908.113 Euro’luk tutar hesaplarımıza intikal etti ve hisse devrini gerçekleştirdik. Alıcının yüzde 40 hissesi karşılığı, taraflar arasında TTK hükümleri dışında ayrıca bir ortaklık sözleşmesi düzenlenmemiş olup, yönetim ve kontrol değişikliği olmayacaktır" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler