1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Akfen Holding 150 milyon TL’lik tahvil ihracı yaptı

Akfen Holding 150 milyon TL’lik tahvil ihracı yaptı

Akfen Holding’in yurtiçindeki kurumsal yatırımcıların yanısıra nitelikli bireysel yatırımcılara yönelik çıktığı 100 milyon TL’lik tahvil ihracı 150 milyon TL’lik satış ile tamamlandı. 

Akfen Holding 150 milyon TL’lik tahvil ihracı yaptı

Enerji Günlüğü - Akfen Holding’in yurtiçindeki kurumsal yatırımcıların yanısıra nitelikli bireysel yatırımcılara yönelik çıktığı 100 milyon TL’lik tahvil ihracı 150 milyon TL’lik satış ile tamamlandı. 

Akfen Holding’in 600 milyon TL tutarındaki ihraç tavanı kapsamında 100 milyon TL tutarında, 2 yıl vadeli, ilk kupon için %13,00 yıllık basit getiri, kalan diğer kuponlar için BİST TRLEF Endeks Değişimi + 200 bps ek getiri faiz/getiri oranındaki tahvil ihracı 6 Şubat 2020 tarihinde OYAK Yatırım aracılığıyla gerçekleştirildi. 100 milyon TL olarak planlanan tahvil ihracında 150 milyon TL’lik satış yapıldı. 2010 yılından bu yana 10 yılda onuncu tahvil ihracına çıkan Akfen Holding bu işlemlerin sonunda 1,58 milyar TL’lik ihraca imza attı.

10 TAHVİL İHRACINDA 1,58 MİLYAR TL TALEP

Tahvil ihracı hakkında bilgi veren Akfen Holding Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Gülbin Uzuner Bekit, Piyasalarda faiz oranlarının yatırımcılar için cazibesini kaybetmeye başladığı bugünlerde, yeni tahvil ihracımızla kurumsal yatırımcıların yanısıra daha çok sayıda nitelikli bireysel yatırımcılara da ulaşmayı hedeflemiştik. Sermaye piyasalarına duyduğumuz güvenle, daha geniş tabanlı katılımın sağlanması amacıyla ihracımıza gelen yüksek talebi karşılayarak 150 milyon TL tutarında tahvil ihracımızı başarıyla gerçekleştirdik. Çok sayıda kurumsal ve nitelikli bireysel yatırımcının şirketimize olan güvenini onuncu defa kanıtlamış olduk” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler