1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Akfen Holding, Karasular’ın yüzde 40’ını Alman Aquila’ya sattı

Akfen Holding, Karasular’ın yüzde 40’ını Alman Aquila’ya sattı

Enerji Günlüğü - Akfen Holding, halen enerji üretimine devam eden ve toplam 24.5 MW kurulu guc kapasitesine sahip 5 adet HES sahibi İdeal Enerji Üretim Sanayi...

Akfen Holding, Karasular’ın yüzde 40’ını Alman Aquila’ya sattı

Enerji Günlüğü - Akfen Holding, halen enerji üretimine devam eden ve toplam 24.5 MW kurulu guc kapasitesine sahip 5 adet HES sahibi İdeal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sahibi olan Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret Anonim Şirketi’ndeki yüzde 40 hissesini 22 milyon 580 bin euro bedelle Alman şirketi Aquila’ya sattı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Akfen Holding CEO’su Süha Güçsav, Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret Anonim Şirketi’ndeki yüzde 40 hissesinin satışı konusunda Alman yatırım fonu Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG (Aquila) ile anlaşma imzalandığını belirterek ''Alıcı tarafından işlem kapanışı ile ilgili olarak 5.000.000 Euro tutarında cayma tazminatı ve satış bedelinin tamamı olan 22 mimlyon 580 bin euro’luk tutar 11 Eylül 2012 tarihinde yeddi emin hesaplarına intikal etmiş ve Sözleşme yürürlüğe girmiştir'' dedi.

Güçsav, Karasular’ın kalan yüzde 60 hissenin Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG’ye satış opsiyonunun 16 Kasım 2012 tarihine kadar uzatıldığını belirterek, “Satışın yüzde yüze ulaşması için taraflar iradelerini ilk sözleşmeye sadık kalarak korumaktadır. Satış işlemi sonucunda Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG tarafından yönetim kurulu üyesi atanmayacak ve Karasular’ın yönetimi değişmeyeceği gibi alıcı adına herhangi bir imtiyaz tanınmayacaktır” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler