1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Akfen Yenilenebilir Enerji'nin halka arzına rekor talep

Akfen Yenilenebilir Enerji'nin halka arzına rekor talep

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka açılan yüzde 33,5’lik payına toplam 76,2 milyar TL talep alındı. Bu ise halka arz büyüklüğü 3.3 milyar TL’nin yaklaşık 23 katı.

Akfen Yenilenebilir Enerji'nin halka arzına rekor talep

Enerji Günlüğü - Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arzına yerli ve yabancı 442 bin 795 yatırımcıdan 76 milyar TL’lik rekor talep geldi.

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arzına yatırımcılar rekor ilgi gösterdi. Garanti BBVA Yatırım’ın konsorsiyum liderliğini üstlendiği halka arzda Akfen Yenilenebilir Enerji’nin yüzde 33,5’lik payının halka açılması için 8-9-10 Mart tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sürecinde tüm yatırımcı kategorilerinden toplam 76.213.831.346,80 TL’lik talep alınırken, bu rakam halka arz büyüklüğü 3.3 milyar TL’nin yaklaşık 23 katı olarak gerçekleşti.

SON YILLARIN EN BÜYÜK HALKA ARZLARINDAN BİRİ

Akfen Yenilenebilir Enerji halka arzında yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilen paylara 91,1 katı, Akfen Grubu çalışanlarına tahsis edilen paylara 1,4 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen paylara 18 katı ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen paylara ise 1,9 katı talep geldi. Ortaya çıkan sonuçlar bakımından son yılların en büyük halka arzlarından birine imza atıldı.

“YOĞUN İLGİDEN ÇOK GURURLUYUZ”

Akfen Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Kayrıl Karabeyoğlu, halka arza yönelik 3 günlük talep toplama dönemi sonucunda karşılaştıkları yoğun yatırımcı ilgisi ile karşılaştıkların, bundan dolayı çok gururlu olduklarını ifade etti. Karabeyoğlu, “Güçlü finansal tabloları ile tamamı yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim yapan, Türkiye’nin çeşitli coğrafi bölgelerine dağılmış genç ve temiz enerji portföyümüze yerli ve yabancı yatırımcının ilgisi çok büyük oldu. Son yılların en büyük hakla arzlarından birisine imza atmaktan dolayı gururluyuz. Ülkemizin ve şirketimizin geleceğine duyulan güvenin bir göstergesi olarak kabul ettiğimiz bu ilgi için yatırımcılara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler