1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Akıllı şebeke parayı, zamanı ve mekanı iyi yönetmektir

Akıllı şebeke parayı, zamanı ve mekanı iyi yönetmektir

Enerji Günlüğü - Enerji Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, akıllı şebekeler ile kastedilenin parayı, mekanı ve zamanı çok iyi yönetmek olduğunu...

Akıllı şebeke parayı, zamanı ve mekanı iyi yönetmektir

Enerji Günlüğü - Enerji Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, akıllı şebekeler ile kastedilenin parayı, mekanı ve zamanı çok iyi yönetmek olduğunu söyledi. 

ICSG İstanbul 2016'nın açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun, enerjide eses aldıkları en önemli unsurlardan birinin akıllı şebekeler olduğunu belirterek, "Smart ile kastımız zamanı çok iyi yönetmek, parayı çok iyi yönetmek ve mekanı çok iyi yönetmek." ifadesini kullandı.

ENERJİDE EN BÜYÜK SORUN DEPOLAMA

Günümüzde enerji alanında en büyük sorunun enerjiyi depolayamamak olduğuna dikkat çeken Alaboyun, bu anlamda yaşanan en büyük teknolojik gelişmenin de enerji depolama teknolojileri olduğunu söyledi. 

YENİLENEBİLİR ENERJİ HEM ÇEVRECİ HEM EKONOMİK

Yenilenebilir enerjinin önemine de değinen Alaboyun, "Yenilenebilir enerji sayesinde sadece çevresel bir etki yapmayacağız, kendi evimizde kendi elektirğimizi üretieceğiz." dedi. 

Alaboyun, son elli yılda elde ettiğimiz teknolojik gelişmelerin önceki elli yıldan katkat daha fazla olduğunu kaydederek, "Bu demek oluyor ki önümüzdeki elli yılda bu gelişmeler çok daha fazla olacaktır." dedi. 

Sabiha KÖTEK

Önceki ve Sonraki Haberler