1. HABERLER

  2. NÜKLEER

  3. Akkuyu Nükleer A.Ş, 23 Nisan için yarışma düzenliyor

Akkuyu Nükleer A.Ş, 23 Nisan için yarışma düzenliyor

Akkuyu Nükleer A.Ş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 6-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençlere yönelik bir yaratıcı yarışma düzenliyor.

Akkuyu Nükleer A.Ş, 23 Nisan için yarışma düzenliyor

Enerji Günlüğü - Akkuyu Nükleer A.Ş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklara yönelik bir yaratıcı yarışma düzenliyor. Yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından 6-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençler katılabilecek.

Türkiye’nin ilk nükleer enerji santralini Mersin Akkuyu’da kurmakta olan Rusya’nın bu amaçla kurduğu Akkuyu Nükleer AŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl da çocuklara yönelik bir yaratıcı yarışma düzenliyor. Yarışmaya Türkiye'nin dört bir yanından 6-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençler katılabilecek.

24 Mart itibariyle başlayan yarışma için başvurular 15 Nisan’a kadar yapılabilecek. Başvuruların communi[email protected] e-posta adresine gönderilmesi gerekiyor.

3 AYRI KATEGORİDE YARIŞILACAK

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan çocuk ve gençleri kapsayan yarışma, 6-10 ve 11-16 olmak üzere iki ayrı yaş grubunda düzenlenecek. Katılımcılar, “Enerjik Yüzyıl” temalı video çekimi, “Atomik Süper Kahraman” temalı çizim ve “Dünyayı Değiştiren Enerji” temalı resim olmak üzere üç ayrı kategoride yarışacak. Her bir yarışmacı seçtikleri kategoride katılım sağlayacak. 

Jüri, katılımcıların eserlerini teknik performans, sanatsal ifade ve yarışma temasına uygunluk açılarından değerlendirecek. Yarışma sonunda her yaş kategorisinden ilk 3’e girenler yarışmanın kazananları olacak. 

Katılımcılardan çalışmalarında, artan enerji talebinin karşılanması açısından nükleer santral inşa etmenin önemini ve nükleer enerjinin sera gazına yol açmadığından, gelecek nesiller için çevrenin korunmasını sağlayacak bir güç kaynağı olarak rolünü vurgulamaları isteniyor. 

Başvuru kuralları hakkında daha fazla bilgi AKKUYU NÜKLEER A.Ş’nin resmi internet sayfasında Akkuyu Yaratıcılık Yarışması linkinden bulunabilir. Kazananlar 23-30 Nisan 2023 tarihleri arasında AKKUYU NÜKLEER A.Ş’nin internet sayfasından ve şirketin sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Önceki ve Sonraki Haberler