1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Aksa Manisa Kırkağaç’a da doğalgaz götürecek

Aksa Manisa Kırkağaç’a da doğalgaz götürecek

Enerji Günlüğü - Torosgaz, Isparta’nın Atabey ilçesi ile Sav beldesine, Aksa Doğalgaz ise Manisa’nın Kırkağaç ilçesine doğalgaz götürecek.   Enerji...

Aksa Manisa Kırkağaç’a da doğalgaz götürecek

Enerji Günlüğü - Torosgaz, Isparta’nın Atabey ilçesi ile Sav beldesine, Aksa Doğalgaz ise Manisa’nın Kırkağaç ilçesine doğalgaz götürecek.   

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK - Kurul), iki doğalgaz dağıtım bölgesinde, lisans sahibi şirketlerin görev alanlarını genişletti. 

Isparta ve Burdur’da faaliyet gösteren Torosgaz’ın lisans kapsamına Atabey ilçesi ile Sav beldesi eklendi. Böylece Torosgaz Isparta Burdur Doğalgaz Dağıtım AŞ, söz konusu ilçe ve beldeye de doğalgaz dağıtım ve satış hizmetleri sunacak. 

KIRKAĞAÇ DA GAZA KAVUŞUYOR

Öte yandan Manisa’nın Kırkağaç ilçesi de Aksa Manisa Doğalgaz Dağıtım AŞ’nin görev bölgesi kapsamına alındı. Aksa Manisa Doğalgaz, Kırkağaç ilçesine doğalgaz dağıtım ve satış hizmetleri götürecek. 

72 DAĞITIM BÖLGESİ

EPDK tarafından bugüne kadar yapılan ihaleler sonucunda 65 dağıtım bölgesi için dağıtım lisansı verildi. EPDK öncesi lisans verilen 7 adet dağıtım lisansı ile birlikte bugün itibariyle 72 doğalgaz dağıtım lisansı yürürlükte. 

81 İL, 555 İLÇE KAPSAMA ALINDI

Halen 323’ü ihaleler kapsamında, 232’si ise genişleme işlemleri sonucunda toplam 555 ilçe doğalgaz dağıtım bölgeleri kapsamına alınmış durumda. Bunların 500’ünde doğalgaz kullanılıyor. Lisans sahibi şirketler, kalan ilçelere hizmet götürme çalışmalarına devam ediyor.

BU YIL 50 İLÇE DAHA GAZ ALACAK

Doğalgaz yatırım programına göre 2019 yılı sonuna kadar gaz kullanılan ilçe sayısının 550’nin üzerine çıkarılması planlanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler