1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Aksa Şarj’ın tüm istasyonları yeşil şarj istasyonu

Aksa Şarj’ın tüm istasyonları yeşil şarj istasyonu

Aksa Şarj, Türkiye genelindeki tüm şarj istasyonları için YEK-G belgesi aldı. Buna göre tüm Aksa Şarj istasyonları, Yeşil Şarj İstasyonu olarak belirlendi.

Aksa Şarj’ın tüm istasyonları yeşil şarj istasyonu

Enerji Günlüğü - Kazancı Holding’in elektrikli araç şarj ağı markası Aksa Şarj, müşterilerine tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen yeşil enerji tedarik etmeyi hedefliyor. Şirket bu amaçla Türkiye genelindeki 200’den fazla şarj soketi için YEK-G (Yenilenebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi) belgesi aldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) yönetmeliğine göre, kullanılan enerjinin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğine dair ispat niteliği taşıyan YEK-G belgesini alan şarj istasyonları, Yeşil Şarj İstasyonu ibaresi kullanabiliyor. Tüm istasyonları için “Yeşil Şarj İstasyonu” ibaresi edinen Aksa Şarj, 2024 yıl sonuna kadar 1.000 adet şarj soketine ulaşmayı hedefliyor.

Aksa Elektrik Genel Müdürüz Murat Kirazlı, temiz enerji tedarikinde tüm süreçleri belgeleyen YEK-G sisteminin önemine dikkat çekerken “Türkiye’de kurulu şarj soket sayısı bazında lisanslı 177 firma arasında en büyük ilk 10 firma arasında yer alıyoruz. 2024 yıl sonunda toplamda 1.000 adet kurulu şarj soketine ulaşmayı hedefliyoruz. Ülkemizin 2050 sıfır karbon hedefine ulaşması için temiz ve yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler