1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Aksa’dan Elazığ’da konutlara gaz tasarrufu çağrısı

Aksa’dan Elazığ’da konutlara gaz tasarrufu çağrısı

Elazığ’da konutlarda 2 gün süreyle gündüz doğal gaz tüketilmemesi ve kombinin akşam 19.00 ila 22.00 arası kullanılması çağrısı yapıldı.

Aksa’dan Elazığ’da konutlara gaz tasarrufu çağrısı

Enerji Günlüğü - Aksa Doğalgaz, süren onarım çalışmaları nedeniyle Elazığ’da 2 gün süreyle gündüz saatlerinde zorunlu haller dışında tüketim yapılmaması çağrısında bulundu. 

Aksa Elazığ Doğalgaz, dün bir kamuoyu açıklaması yaptı. Elazığ’da yaşayan vatandaşlara uyarıda bulunan şirket, doğalgaz akışının kesilmemesi için doğalgaz tüketiminin saat 19.00 ile 22.00 arasında yapılması gerektiğini belirtti. 

Şirket, Kahramanmaraş’ta meydana gelen bölgede 10 ili etkileyen depremler sonrası BOTAŞ iletim hatlarında oluşan hasarların giderilmesi için çalışmalarına devam ettiğin belirterek, “6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta merkez üssü Pazarcık ve Elbistan olarak gerçekleşen depremler nedeniyle BOTAŞ iletim hatlarında oluşan büyük hasarlar sırayla giderilmektedir. İletim hatlarındaki onarım çalışması tamamlanarak Elazığ ilimizde doğal gaz arzı sürekliliğinin sağlanabilmesi için öncelikli olarak büyük tüketiciler ve sanayi tesislerine kesinti uygulanmıştır. İletim hattında son aşamasına gelen tamir çalışmasının bitirilip doğal gaz verilmesine kadar, diğer deprem bölgelerinde barınan depremzedelerin bir an önce doğal gazla buluşturulabilmesi ve Elazığ’da konutların doğal gaz akışının kesilmemesi için vatandaşlarımızın, tasarruflu ve bilinçli tüketim uygulaması önem kazanmıştır. Bu süreçte, iki gün süreyle gündüz saatlerinde zorunlu haller dışında tüketim yapılmaması, ısınma amaçlı cihazların (Kombi vs) akşam 19.00’dan başlayarak 22.00’ye kadar kullanılması ve hayati önem haricinde doğal gaz tüketimi gerçekleştirilmemesini tüm Elazığ halkına duyururuz” dedi.  

Önceki ve Sonraki Haberler