1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Aksa’dan Mali’de yeni santral iddialarına yalanlama

Aksa’dan Mali’de yeni santral iddialarına yalanlama

Enerji Günlüğü – Aksa Enerji, Mali Cumhuriyeti, Sirakoro bölgesinde yeni bir santral yaptığı ile ilgili iddiaları yalanladı. Aksa Enerji, Mali Cumhuriyeti...

Aksa’dan Mali’de yeni santral iddialarına yalanlama

Enerji Günlüğü – Aksa Enerji, Mali Cumhuriyeti, Sirakoro bölgesinde yeni bir santral yaptığı ile ilgili iddiaları yalanladı. 

Aksa Enerji, Mali Cumhuriyeti Sirakoro bölgesinde yeni bir santral yaptığı ile ilgili söylentileri yalanlayarak bölgede çalışan tek santrallerinin 40 MW kurulu güce sahip ve geçen yıldan bu yana faaliyet gösteren santral olduğunu açıkladı. Mali santralinin kapasitesini arttırmak için görüşmelerin sürdüğü belirtilirken bu konuda anlaşma imzalanması halinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla duyurulacağı belirtildi. 

Yapılan açıklama şu şekilde; “Son günlerde bazı küçük yatırımcıların yanlış/eksik bilgilerle donatılarak Aksa Enerji'nin bir şeyler sakladığı yönünde bir düşünceye özellikle sürüklendiği tarafımıza yöneltilen sorulardan görülmektedir. Mali Cumhuriyeti'nde Sirakoro bölgesinde yeni bir santral yapıldığı fakat kamuya duyurulmadığı ile ilgili tarafımıza iletilen soru ve hatalı bilgilerin yoğunluğu sebebiyle Şirketimiz açıklama yapma gereği duymuştur. 

Mali Santralimiz ülkenin Sirakoro bölgesinde çalışır durumda olan tek enerji santrali olup bu bölgede şu anda Şirketimizin veya yerel/yabancı başka bir şirketin/Mali devletinin yeni bir santral yatırımı bulunmamaktadır. Sirakoro bölgesindeki Mali Santralimiz ile ilgili her türlü açıklama zamanında yapılmış olup santralimiz Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulduğu şekilde 40 MW kurulu güç ile geçen yıldan beri faaliyet göstermektedir. Mali Santrali'nin kapasitesinin artırılması konusunda görüşmeler sürmekte olup, bu konuda bir anlaşma imzalandığı takdirde Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla tüm paydaşlarımıza duyurulacaktır.”

Önceki ve Sonraki Haberler