1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Aksaray'da içme suyu kuyularının elektriği güneşten sağlanacak

Aksaray'da içme suyu kuyularının elektriği güneşten sağlanacak

Aksaray Belediyesi Aksaray içme suyu arıtma tesisi, terfi hatları ve Aksaray içme suyunu karşılamak için D.S.İ. tarafından açılan yeni kuyuların elektrik ihtiyacını karşılamak için 9 milyon yatırımla 5 MW’lık GES kuracak.

Aksaray'da içme suyu kuyularının elektriği güneşten sağlanacak

Enerji Günlüğü - Aksaray Belediyesi Aksaray içme suyu arıtma tesisi, terfi hatları ve Aksaray içme suyunu karşılamak için D.S.İ. tarafından açılan yeni kuyuların elektrik ihtiyacını karşılamak için 9 milyon yatırımla 5 MW’lık GES kuracak.

Aksaray Belediye Başkanlığı, ön lisans ve lisans alma ile şirket kurma yükümlülüğünden muaf olarak Aksaray içme suyu arıtma tesisi, terfi hatları ve Aksaray içme suyunu karşılamak için D.S.İ. tarafından açılan yeni kuyuların elektrik ihtiyacını karşılamak adına 4,99 MWe kurulu gücünde yaklaşık 10 hektarlık alanda enerji üretmek ve ürettiği enerjiyi iletim veya dağıtım sistemine vermek amacıyla güneş enerjisi santrali kurmayı planlıyor.

9 milyon lira bedelli proje kapsamında Merkez İlçesi, Bağlı Köyü sınırları içerisinde kurulacak olan santralin inşaat aşamasının 5 ayda tamamlanması bekleniyor. Santralin kendini 6 yıl içinde amorti etmesi hesaplanıyor. 

Enerji Günlüğü

 

Önceki ve Sonraki Haberler