1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Amerikalı çevrecilerin kuraklık silahı

Amerikalı çevrecilerin kuraklık silahı

Enerji Günlüğü - ABD Kaliforniya eyaletinde yaşanan kuraklık çevrecilerin hidrolik çatlatma yöntemiyle şeyl gazı aramalarına karşı verdikleri mücadeleye...

Amerikalı çevrecilerin kuraklık silahı

Enerji Günlüğü - ABD Kaliforniya eyaletinde yaşanan kuraklık çevrecilerin hidrolik çatlatma yöntemiyle şeyl gazı aramalarına karşı verdikleri mücadeleye umut oldu.

ABD Kaliforniya valisi Jerry Brown’un eyalette yaşanan kuraklığın son yüz yılın en kötü kuraklığı olduğu açıklaması, çevreci gruplar tarafından hidrolik kırılma karşıtı mücadelelerine umut olarak görüldü. Ocak ayı başında 50 çevreci grup Vali Brown’un yetkisini kullanarak hidrolik çatlatmayı yasaklaması için bir belge imzaladılar.

Çevreci gruplar vali Brown’un San Francisco’da bulunan ofisine ellerinde “ Bu kuraklığı gider; çatlatmayı hemen yasakla” yazan pankartlarla yürüdüler. Yine Kaliforniya’nın başkenti Sacramento dışında da bir grup çevreci protesto gösterisi düzenledi. Protesto esnasında, “ Sen bizi sattın Jerry! Kuraklık yaşıyoruz ve sen bizim suyumuzu Hidrolik çatlatmada harcıyorsun! Hemen yasakla!” yazılı pankartlar dikkat çekti.

Petrol şirketleri ise bölgede bulunan 12 çiftliğin bile hidrolik kırılma için kullanılan sudan çok daha fazla su kullandığını söyleyerek bu durumun ‘Saçmalık’ olduğunu iddia ediyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler