1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Ankara’da 6 elektrik dağıtım merkezi birbirine bağlanıyor

Ankara’da 6 elektrik dağıtım merkezi birbirine bağlanıyor

TEDAŞ, Ankara’nın Kahramankazan, Ayaş ve Kızılcahamam ilçelerinde 6 adet dağıtım merkesini birbirine bağlamak için bazı kamulaştırmalar yapacak. 

Ankara’da 6 elektrik dağıtım merkezi birbirine bağlanıyor

Enerji Günlüğü - TEDAŞ, Ankara’nın Kahramankazan, Ayaş ve Kızılcahamam ilçelerinde 6 adet dağıtım merkesini birbirine bağlamak için bazı kamulaştırmalar yapacak. 

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ), 29.933,42m uzunluğundaki İmrendi Dağıtım Merkezi (DM)-Kınık DM Enerji Nakil Hattı (ENH); Kınık DM-Aşağıada DM ENH ve Aşağıada DM-Çeltikçi DM ENH’nin yapımı için Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı İmrendi, Emirgazi, Balacimşit, Karalar, Kınık ve İğne mahalleleri; Ayaş’a bağlı Evci ve Feruz mahalleleri ile Kızılcahamam’a bağlı Virancık, Adaköy, Bağlıca ve Çeltikçi mahallelerindeki bazı taşınmazlara denk gelen elektrik dağıtım tesisi yerlerini mülkiyet şeklinde; hat emniyet sahalarını ise irtifak hakkı kurmak suretiyle acele olarak kamulaştıracak. 

Kamulaştırma işlemi sırasında toplam 7.386,40m2 alan istimlak edilecek; toplam 475.077,83m2 alan üzerinde ise irtifak hakkı tesis edilecek.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler