1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Antalya’da 2 kamu binasında verimlilik projesi uygulanacak

Antalya’da 2 kamu binasında verimlilik projesi uygulanacak

Çevre Bakanlığı Antalya’da 2 ayrı projeyle 2 kamu binasının enerji verimliliği uygulama işlerini yaptırmak üzere ihale yapacak.

Antalya’da 2 kamu binasında verimlilik projesi uygulanacak

Enerji Günlüğü - Çevre Bakanlığı Antalya’daki bir kamu hastanesi ile bir adliye binasında yapılacak verimlilik projesi uygulama işleri için ihale yapacak. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Kamu Binalarında Enerji Verimliliği (KABEV) Projesi kapsamında Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan toplam 19.843m2 alanda kurulu Antalya Gazipaşa Devlet Hastanesi ve 13.361m2 alanda kurulu Alanya Adliyesi Binasının enerji verimliliği tadilatı proje ve uygulama işlerini; Dünya Bankası satın alma esas ve usulleri doğrultusunda, ulusal rekabetçi ihale yöntemi ve kapalı zarf usulüyle ihale edecek. 

Teklifler en geç 20 Kasım 2023 günü saat 15.15’e kadar Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM), Dış Kaynaklı Yatırımlar Daire Başkanlığı, Mustafa Kemal Mahallesi, 2082. Cadde, No: 52, Çankaya, Ankara adresine teslim edilecek. Teslim edilen teklifler, aynı gün saat 15.30’da katılımcıların huzurunda açılacak. 

Teklif sahiplerinin, asgari 2.000.000 liralık veya 75.000 dolarlık geçici teminat mektubu sunmaları gerekecek. İhale kapsamında verimlilik projesi uygulanacak olan kamu binalarının toplam yüzölçümü 33.204m2 olacak. Ayrıca her 2 proje de şartname gereği, 8 ay içinde tamamlanacak. 

Teklif Sahipleri ihtiyaç duydukları ilave bilgileri ve ihale dokümanlarını bankaya yatırılması gereken 750 TL karşılığında; Yapı İşleri Genel Müdürlüğü (YİGM), Dış Kaynaklı Yatırımlar Daire Başkanlığı, Mustafa Kemal Mahallesi, 2082. Cadde, No: 52, Çankaya, Ankara adresinden temin edebilecekler. İhalede elektronik tekliflere izin verilmeyecek.