1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Ataç İnşaat`tan yeni bir enerji şirketi

Ataç İnşaat`tan yeni bir enerji şirketi

Enerji Günlüğü - Ataç İnşaat, ortağı olduğu JSC Magana Energy ve TEK SU AŞ enerji şirketleri ile yüzde 50 hissesine sahip olduğu Nisan Enerji ve satın...

Ataç İnşaat`tan yeni bir enerji şirketi

Enerji Günlüğü - Ataç İnşaat, ortağı olduğu JSC Magana Energy ve TEK SU AŞ enerji şirketleri ile yüzde 50 hissesine sahip olduğu Nisan Enerji ve satın alma sözleşmesini imzalama arifesinde bulunduğu Akasya Elektrik Üretim şirketlerini birleştirerek Ataç Enerji Yatırımlar adlı yeni bir şirket kurma kararı aldı. Kurulacak şirketin Ataç İnşaat gibi İMKB'de işlem görmesi planlanıyor.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada "Bağlı ortaklıklarımız JSC Magana Energy (Kurulu güç: 40,6 MW, TEK SU AŞ (Kurulu güç: 9 MW) ile hisselerinin yüzde 50'sine sahip olduğumuz Nisan Enerji AŞ (Kurulu güç: 144,6 MW) ve satın alma sözleşmesinin imzası aşamasında bulunduğumuz Akasya Elektrik Üretim LTD (Kurulu güç: 32,5)'ndeki hisselerimizin devri suretiyle Ataç Enerji Yatırımlar AŞ ünvanlı bir şirket kurulmasına ve bu yeni şirketin hisselerinin İMKB'de işlem gören bir yapıda olması hususunda gerekli çalışmaların başlatılmasına oybirliği ile karar verilmiştir" denildi.