1. HABERLER

  2. NÜKLEER

  3. Avrupa’da nükleer çalışanı kadınlar ödüllendirilecek

Avrupa’da nükleer çalışanı kadınlar ödüllendirilecek

Avrupa’da en az üç yıl nükleer alanında çalışmış kadınları teşvik etmeyi amaçlayan Fem’Energia ödülleri için başvuru süreci başladı.

Avrupa’da nükleer çalışanı kadınlar ödüllendirilecek

Enerji Günlüğü - Avrupa’da en az üç yıl nükleer alanında çalışmış kadınları teşvik etmeyi amaçlayan Fem’Energia ödülleri için başvuru süreci başladı.

Fransa ve Avrupa'daki nükleer faaliyetlere kız öğrencilerin ve profesyonel kadınların yaptığı katkıyı tanımayı amaçlayan Fem’Energia ödülleri için 17 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek.

2009 yılından bu yana Fransız enerji şirketi EDF, WiN (Nükleer Alanda Kadınlar) Europe, Institut de France, Académie des Sciences ve Sciences et Enseignement ortaklığıyla gerçekleştirilen 2020 Fem’Energia ödülü için başvurular başladı. Başvurular 2 Mart - 17 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecek. Ödül töreni ise Ekim ayında yapılacak.

İKİ KATEGORİ BULUNUYOR

En az üç yıl boyunca nükleer endüstride çalışma koşulu taşıyan başvurularda iki kategori bulunuyor. Bunlar, Avrupa, İngiltere veya İsviçre'de nükleer endüstride çalışan profesyonel kadınlar ve Toplu başvuru. Her iki kategoride de birinciye 2000 euro, ikinciye 750 euro ve üçüncüye 300 euro ödül verilecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler