1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Aydem, 14 şirketi ile “Harika İş Yeri” sertifikası aldı

Aydem, 14 şirketi ile “Harika İş Yeri” sertifikası aldı

Aydem Enerji, hayata geçirdiği projelerle üst üste üçüncü kez Great Place to Work® tarafından harika bir iş yeri olarak sertifikalandırıldı. 14 grup şirketi belgelendirmeye hak kazandı.

Aydem, 14 şirketi ile “Harika İş Yeri” sertifikası aldı

Enerji Günlüğü - Aydem Enerji, 2022 yılında 14 iştiraki ile iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda “Harika İş Yeri” sertifikası almaya hak kazandı.

Elektrik enerjisi üretim, dağıtım ve perakendeciliği alanlarında 40 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Aydem Enerji, iş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda global ölçekte hizmet veren Great Place to Work® Enstitüsü’nün yürüttüğü programa katıldı ve 14 şirketi ile “Harika İş Yeri” sertifikası aldı. 

Aydem Enerji; çatı şirketi Aydem Holding ile bünyesindeki Aydem Yenilenebilir Enerji, Adm Elektrik Dağıtım, Gdz Elektrik Dağıtım, Aydem Perakende, Gediz Perakende, GDZ Eyaş, Parla Solar, ÇATES, Yatağan, Entek, Elsan, Tümaş ve Yeni Filo çalışanlarının değerlendirmesi doğrultusunda “Harika İş Yeri” sertifikası aldı.

Bu yıl üçüncü kez Great Place To Work® çalışan anketini gerçekleştiren grup; ilk yıl 11, ikinci yıl 13 iştirakiyle sertifika almaya hak kazanmıştı. 

Aydem Enerji ayrıca, Great Place to Work® “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine bu yıl 10 şirketiyle birden girerek; “en fazla şirketi ile listede yer alan grup olma” rekorunu da kırmıştı. 

“PROSEDÜRLERİMİZİ YENİLEDİK”

Aydem Enerji İnsan Kaynakları Grup Direktörü Fatih İslamoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “2022, pandemi ile gelen büyük değişimi yönetmek ve katma değerli projelere odaklanmak üzerine yoğunlaştığımız bir yıl oldu. Çalışma şekillerimizdeki değişiklikler ve bunun şirketlerimizdeki yansıması, öncelikli konularımız olmaya devam etti. Geçtiğimiz sene duyurduğumuz çalışan markamız “Enerji İçin Biz” altında konumladığımız Aydem Akademi, Aydem Eşit Hayat toplumsal cinsiyet eşitliği inisiyatifi, S-enerji staj programı, Enerjim Tamam Genç Yetenek Programı, Yeni Çalışma Modelleri gibi önemli girişimlerimiz ve projelerimiz, bu yıl da aynı enerji ile devam etti. Süreçlerimizin daha sürdürülebilir olması için prosedürlerimizi yeniledik ve destek sistemlerinde entegrasyonlar sağladık” ifadelerini kullandı. 

Toplam çalışan sayısının 12 bin 350 kişi olduğunu ifade eden İslamoğlu, 2023 yıl sonunda hedeflerinin çalışan sayısını yüzde 15 artırmak ve kurum kültürünü zenginleştirmek olduğunu da sözlerine ekledi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler