1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Aydem Enerji’de SEÇ ve Sürdürülebilirlik Cem Çelebi’ye emanet

Aydem Enerji’de SEÇ ve Sürdürülebilirlik Cem Çelebi’ye emanet

Aydem Enerji, yönetim kadrosunu güçlendirmeyi sürdürüyor. Aydem Enerji’nin SEÇ ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü  Cem Çelebi oldu. 

Aydem Enerji’de SEÇ ve Sürdürülebilirlik Cem Çelebi’ye emanet

Enerji Günlüğü - Enerji üretimi, dağıtımı ve perakende alanlarında faaliyet gösteren Aydem Enerji’nin SEÇ (Sağlık, Emniyet, Çevre) ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörlüğü pozisyonuna Cem Çelebi getirildi. Çelebi, Holding ve tüm şirketlerinde gerçekleşen faaliyetlerin çevresel, toplumsal etkilerinin sürdürülebilirlik yaklaşımı ile yürütülmesinden, iş sağlığı, güvenliği ve çevre mevzuatlarına uyumluluğundan sorumlu olacak.

Cem Çelebi, San Diego Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Endüstri Hijyeni Bölümü’nde tamamladı. Toplam Kalite Yönetimi (TKY) üstüne doktorası bulunan Çelebi, HSE Yönetim Sistemleri, TKY Baş Denetçiliği, Petrol, HSE Denetimi ve İşyeri Güvenliği konularında uzmanlaştı. Kariyerine Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde Uluslararası İlişkiler Uzmanı olarak başladı; 2000-2002 yıllarında Streicher-Haustadt-Timmerman firmasında çalıştı. 2002-2009 yılları arasında Tekfen İnşaat bünyesinde SEÇ Müdürü görevini yürüten Çelebi sırasıyla; Saipem, Petrofac, Abu Dhabi National Chemicals Company, Sembol Construction firmalarında yer aldı. Çelebi son olarak, 2019-2022 döneminde Saipem’de SEÇ ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü olarak çalıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler