1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Aydem Nijerya’yı da aydınlatacak

Aydem Nijerya’yı da aydınlatacak

AYDEM’in Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, AYDEM’in Nijerya elektrik dağıtım ihalesine girdiğini söyledi.

Aydem Nijerya’yı da aydınlatacak

Enerji Günlüğü - Denizli, Aydın ve Muğla’nın elektrik dağıtımını yapan AYDEM’in Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, AYDEM’in Nijerya elektrik dağıtım ihalesine girdiklerini söyledi.

AYDEM Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, şirketin teknoloji anlamında yaptığı çalışmaların her geçen gün artarak devam ettiğini belirterek "4 yıl önce bölgenin elektrik dağıtım işini aldığımızda, illerde 4-5 saatlik elektrik kesintileri yaşanıyordu. Yaptığımız yatırımlar ile elektrik kesintilerinin önemli derecede önüne geçtik. Artık elektriklerimiz kesilmiyor. Şu anda şirketimizin yaptığı çalışmalar Türkiye’ye örnek olmuştur. Kayıp kaçak oranları Denizli’de Avrupa Birliği standartlarının altındadır” dedi.

AYDEM’in yaptığı yatırımlarla dünyaya açılmaya başladığını kaydeden Saldanlı, “Şu anda Nijerya’nın elektrik dağıtım işini yapmak için bir çalışmamız bulunuyor. Eğer ihale süreci iyi bir şekilde tamamlanırsa günde 4-5 saat elektrik kesintilerin yaşandığı Nijerya’nın elektrik dağıtım işini de AYDEM yapacaktır” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler