1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Aydem YK Üyeliğine Serpil Demirel ve Dilek Bil atandı

Aydem YK Üyeliğine Serpil Demirel ve Dilek Bil atandı

Serpil Demirel ve Dilek Bil, Aydem Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildiler. 

Aydem YK Üyeliğine Serpil Demirel ve Dilek Bil atandı

Enerji Günlüğü - Serpil Demirel ve Dilek Bil, Aydem Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildiler. 

Aydem Yenilenebilir Enerji AŞ’de Yönetim Kurulu üyesi iken istifa eden Hamdi Alp ve Korhan Tiryaki'den boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği görevine bir sonraki genel kurulun onayına sunulmak üzere, bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak Serpil Demirel ve Dilek Bil atandı. 

ODTÜ Metalürji Mühendisliği bölümünden mezun olan Serpil Demirel, 1993 yılında Eczacıbaşı bünyesindeki Doğa Madencilik Şirketi'nde satış mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1999-2004 yılları arasında pazarlama ve satış müdürü olarak görevini sürdüren Demirel, 2004 yılında Eczacıbaşı bünyesinde Doğa Madencilik ve Esan şirketlerinin birleşmesiyle Esan'da çalışmaya başladı.  Demirel, sırasıyla yurtiçi satış müdürlüğü, pazarlama satış müdürlüğü, pazarlama satış direktörlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerini üstlendi ve 1 Ocak 2015-31 Mart 2021 tarihleri arasında Esan'da önce genel müdür sonra CEO olarak çalıştı. 

University of North Texas'da uluslararası finans ve uluslararası pazarlama bölümünden yüksek lisans derecesi alan Dilek Bil, 1985 ve 1994 yılları arasında, American Express Bank, Koç-Amerikan Bank, BNP-AK-Dresdner ve Societe Generale'de kredi ve pazarlama alanlarında bankacılık yaptı. Bil'in girişimcilik yılları Kangaroo İletişim ve Danışmanlık şirketini kurarak başladı. 1994-2013 yılları arasında, birçok ulusal ve uluslararası markaya stratejik marka iletişimi ve yaratıcı reklam çözümleri konusunda hizmet veren Kangaroo'yu yönetti. 2016 yılından bu yana Akmerkez GYO Yönetim Kurulu Bağımsız üyesi olan Dilek Bil, WWF Türkiye-DHKV Yönetim Kurulu üyesi; Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Yönetim Kurulu Sürdürülebilirlik Danışmanı ve TGSD'yi temsilen GENÇ TGSD-Sürdürülebilirlik Platformu kurucu mentoru olarak da görev yapıyor. 2010 yılında KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Dilek Bil’in diğer sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği görevler şunlardır: KAGİDER'in Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği; İtalya Kültür Bakanlığı'na bağlı "Accademia Italiana della Cucina Istanbul" Yönetim Kurulu Başkanlığı; 6 yıl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptığı FODER’in (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) kurucu üyeliği. 

Önceki ve Sonraki Haberler