1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Aydem’den elektrik dolandırıcılığı uyarısı

Aydem’den elektrik dolandırıcılığı uyarısı

Enerji Günlüğü - Aydem dağıtım bölgesinde kendi adlarına telefon ile yapılan dolandırıcılık konusunda müşterilerini uyardı.Aydem Elektrik Perakende...

Aydem’den elektrik dolandırıcılığı uyarısı

Enerji Günlüğü - Aydem dağıtım bölgesinde kendi adlarına telefon ile yapılan dolandırıcılık konusunda müşterilerini uyardı.

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş., bir açıklama yaparak, dağıtım bölgesinde kendi adlarına telefon ile yapılan dolandırıcılık konusunda müşterilerini uyardı.

Yapılan açıklamada, "Elektrik Perakende Satış hizmeti sunduğumuz Aydın, Denizli ve Muğla il ve ilçelerindeki Müşterilerimizi telefonla arayan bazı kişilerin "Aydem'den aradıklarını, fatura yoluyla tahsil edilen bazı ödemelerin (Sistem Kullanım, Kayıp-Kaçak, Enerji Fonu, TRT payı, BTV, vb.) geri ödeneceğini, bu kapsamda bazı evrakları 15-45 TL karşılığında adreslerine kargo yoluyla gönderilmeleri gerektiğini" ifade ederek, müşterilerimizi dolandırmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.

Siz değerli müşterilerimizi bu kapsamda arayan kişi ve kuruluşların Şirketimizle herhangi bir ilişkilerinin bulunmadığını belirtir, olası bir mağduriyetin yaşanmaması için bu tür aldatıcı vaatlere itibar edilmemesini, şahsi bilgilerin paylaşılmamasını ve herhangi bir ödemenin yapılmamasını önemle rica ederiz. " denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler