1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. AYEDAŞ kış şartlarına karşı teyakkuzda

AYEDAŞ kış şartlarına karşı teyakkuzda

İstanbul Anadolu Yakası’nın elektrik dağıtım şirketi AYEDAŞ, zorlu kış şartlarında kesintisiz enerji arzı için yaklaşık 1000 personel, 290 araç ve gerekli ekipman ile anında müdahaleye hazır bekliyor

AYEDAŞ kış şartlarına karşı teyakkuzda

Enerji Günlüğü - AYEDAŞ, kış boyu yaşanacak meteoroloji olaylarına karşı İstanbul Anadolu Yakası’na kesintisiz enerji arzı için elektrik dağıtım şebekesinde ihtiyaç duyulabilecek malzeme, aktif araç ve personel kaynağını artırarak hazır hale getirdi. Gerektiğinde operasyon çalışanlarına destek olacak ekiplerle birlikte toplam yaklaşık 1000 personel ve 290 araç ile afet planına uygun olarak teyakkuza geçirildi.

kis-elektrik.jpegkis-elektrik.jpegKARLA MÜCADELEYE 42 MİLYON LİRA AYIRDI 

Ekiplerinin gece gündüz sahada olduğu AYEDAŞ, İstanbul Anadolu Yakası’nda 2224 adet trafo merkezinde iyileştirme ve yenileme çalışması gerçekleştirdi. Olası afet durumuna hazırlanan ve stoklarını tamamlayan AYEDAŞ ekiplerince, stoktaki araç, malzeme ve ekipmanın çalışır vaziyette olduğu kontrol edildi. Yıl boyu yapılan yatırımların yanı sıra önümüzdeki günlerde beklenen yoğun kar yağışı özelinde saha ekiplerini ve malzeme stoklarını hazır bulunduran AYEDAŞ, bu çalışmalar için 42 milyon TL yatırımı da devreye aldı.

SORUNLAR TEKNOLOJİYLE ÇÖZÜLECEK 

Öte yandan, tedarik sürekliliği uzaktan izleme sisteminin kritik noktaları ve 800 adet SCADA noktası başta olmak üzere kesintilerin uzaktan tespit edilmesini ve uzaktan müdahale imkanını sağlayan sistemler kontrol edildi. Muhtemel arızalara en kısa sürede müdahale edilirken son derecek kritik olan haberleşme konusunda, mevcut 904 adet bas konuş cihazı ve söz konusu sistemi yedekleyen 520 adet araç telsizi test edildi.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler