1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Aygaz BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Aygaz BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Enerji Günlüğü – Aygaz, Borsa İstanbul’un ‘BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi. Aygaz AŞ, Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören,...

Aygaz BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Enerji Günlüğü – Aygaz, Borsa İstanbul’un ‘BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi. 

Aygaz AŞ, Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören, kurumsal sürdürülebilirlik performansları yüksek şirketlerin bulunduğu ‘BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne girdi. 

Borsa İstanbul şirketleri arasında sürdürülebilirlik konusundaki anlayış, bilgi ve uygulamaların artırılması amacıyla oluşturulan BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde şirketler; çevre, biyoçeşitlilik, iklim değişikliği, insan hakları, yönetim kurulu yapısı, rüşvetle mücadele, iş sağlığı ve güvenliği kriterlerine göre değerlemeye tabi tutuluyor. 

Değerleme bağımsız bir araştırma şirketi olan Londra Merkezli Ethical Investment Research Services Limited (EIRIS) ile işbirliği içinde yapılıyor. Değerleme sonucunda belirlenen şirket, BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil ediliyor.

Aygaz AŞ Genel Müdürü Gökhan Tezel, “BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Aygaz olarak yer almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Marka itibarımıza ulusal ve uluslararası alanda değer katan BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almak, Koç Topluluğu değer ve ilkelerine bağlı kalarak doğaya ve çevreye saygılı bir şekilde ekonomiye sunduğumuz katkının da kanıtı niteliğinde” dedi.

Aygaz’ın 2008 yılından bu yana Küresel Raporlama Girişimi (GRI) Standartları doğrultusunda Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığını hatırlatan Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel sözlerini şöyle tamamladı, “Üretimde doğaya saygılı teknolojiler kullanıyoruz. Çevre koruma bilincini, tüm kademelerimize ve iş süreçlerimize yerleştirerek, üretim ve işletme kademelerimizde enerji tasarrufuyla enerji verimliliğini artırmaya özen gösteriyoruz. Müşterilerimizin hayatlarında önemli bir yer tuttuğuna inandığımız ürünlerimizi geliştirirken güvenlikten ergonomiye, verimlilikten estetiğe tüm alanlarda kullanıcı dostu olmalarına özen gösteriyoruz”.