1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Aygaz ve Mogaz genel kurulsuz birleşecek

Aygaz ve Mogaz genel kurulsuz birleşecek

Enerji Günlüğü - Aygaz ve Mogaz birleşmesi için yol haritası belli oldu. Birleşme iki şirketin genel kurullarından onay alınmaksızın gerçekleştirilecek....

Aygaz ve Mogaz genel kurulsuz birleşecek

Enerji Günlüğü - Aygaz ve Mogaz birleşmesi için yol haritası belli oldu. Birleşme iki şirketin genel kurullarından onay alınmaksızın gerçekleştirilecek. Aygaz birleşme nedeniyle sermaye artırmayacak, ana sözleşme değişikliği de yok.
Aygaz, Mogaz hisselerinin devralınmasına ilişkin yönetim kurulu kararlarını açıkladı. Buna göre birleşme kapsamında; Türk Ticaret Kanunu'nunda belirtilen birleşme raporu düzenlenmeyecek. İnceleme hakkı sağlanmayacak. Birleşme, Aygaz ve Mogaz'ın Genel Kurullarının onayı olmaksızın gerçekleştirilecek.
Birleşme nedeniyle Aygaz'ın sermayesi artırılmayacak ve ana sözleşmede de herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Birleşme işlemlerinin takibi ve işlemlerin sonuçlandırılması konusunda şirket yönetimi görevlendirildi ve yetkilendirildi.
Yapılan açıklamada konu ile ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu'na ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'na gerekli başvuruları en kısa sürede yapılacak. Birleşme işlemi söz konusu kurumlardan alınacak onaylar çerçevesinde tescil edilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler