1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Aytemiz, Mehmetçik Vakfı’nın iki yeni istasyonunu işletecek

Aytemiz, Mehmetçik Vakfı’nın iki yeni istasyonunu işletecek

Enerji Günlüğü – Aytemiz AŞ, iki yeni akaryakıt istasyonunun işletmesi için Mehmetçik Vakfı ile anlaştı. Aytemiz Akaryakıt Dağıtım AŞ, yapımı...

Aytemiz, Mehmetçik Vakfı’nın iki yeni istasyonunu işletecek

Enerji Günlüğü – Aytemiz AŞ, iki yeni akaryakıt istasyonunun işletmesi için Mehmetçik Vakfı ile anlaştı. 

Aytemiz Akaryakıt Dağıtım AŞ, yapımı halen devam eden İstanbul-İzmir Otoyolu’ndaki iki yeni akaryakıt istasyonunun işletmesi için Mehmetçik Vakfı ile anlaşma imzaladı. Aytemiz markası ile 10 yıl boyunca hizmet verecek olan istasyonların 2019 yılı Eylül ayında açılması planlanıyor.

Anlaşmaya göre Otoyol AŞ tarafından yapımı devam eden, Marmara ve Ege bölgelerini birbirine bağlayacak İstanbul-İzmir Otoyolu üzerinde yer alan ve Mehmetçik Vakfı’na tahsis edilen 2 istasyon alanının işletmesini Aytemiz AŞ üstlenecek. 

Aytemiz AŞ Genel Müdürü Ahmet Eke ve Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Yaşar Bal’ın ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine Mehmetçik Vakfı Yatırımlar Müdürü Necdet Ertuş, Aytemiz AŞ Yatırım Direktörü İbrahim Nadiroğlu, Aytemiz AŞ Yatırım Müdürleri Osman Gülmez ve Hamit Apaydın katıldı. 

Mehmetçik Vakfı tarafından akaryakıt istasyonu işletmesi için Aytemiz’e kiralanan 2 istasyon alanı, 10 yıl boyunca Aytemiz tarafından işletilecek. İstasyonların Eylül 2019’da açılması hedeflenen İstanbul-İzmir Otoyolu’yla aynı tarihte hizmete girmesi amaçlanıyor.

Aytemiz AŞ Genel Müdürü Ahmet Eke, “Ülkemizde toplumsal barışın ve ulusal birliğin güçlenmesine katkıda bulunan Mehmetçik Vakfı ile manevi yönü çok yüksek ve bir o kadar kıymetli bu iş birliğini hayata geçiriyor olmaktan hem şahsım hem de temsil ettiğim şirketimiz adına gurur duyuyorum. Mehmetçik Vakfı ile ilgili çeşitli tanıtım faaliyetlerinin de yapılabileceği bu 2 istasyonun şimdiden hem şirketimiz hem de milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Yaşar Bal ise, Aytemiz’le anlaşmalarıyla ilgili olarak, “Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, vatan hizmetini yerine getirirken şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklerimizin kendilerine maddi, manevi destek sağlamakta; çocuklarına üniversiteyi bitirinceye kadar yardımda bulunmaktadır. Yapılan yardımların kaynağını, yüce milletimizin yaptığı bağışlarla, değişik işletmelerle yapılan işbirliği anlaşmaları sonucu oluşan gelirler oluşturmaktadır. Bu kapsamda, akaryakıt sektöründe 1998 yılında başlayan faaliyetimize, sektörün önemli bir markası olan Aytemiz’i de katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliğinin taraflara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler