1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Ayvaz’ın elektrikli otomobili Yorglass fabrikasında

Ayvaz’ın elektrikli otomobili Yorglass fabrikasında

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Ayvaz’ın elektrikli otomobili, sponsorluklarını üstlenen Yorgass’ın Bolu fabrikasında sergilendi.

Ayvaz’ın elektrikli otomobili Yorglass fabrikasında

Enerji Günlüğü - Yorglass, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Ayvaz’ı Teknofest’te destekledi. Teknofest sonrası Yorgass’ın Bolu fabrikasında düzenlediği etkinlik kapsamında Ayvaz’ın elektrikli aracı sergilendi.

Endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarında faaliyet gösteren Yorglass, alternatif enerjiyle çalışan araç projelerine ilham olmayı amaçlayan Ayvaz’ın sponsoru oldu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Ayvaz’ı Teknofest’te de destekleyen Yorglass, sürdürülebilirlik çalışmalarına yönelik farkındalığın artması ve Ayvaz ile yakalanan sinerjinin geliştirilmesi amacıyla Bolu’da yer alan fabrikasında bir etkinlik düzenledi.

Altın sponsor olarak desteklenen Ayvaz’ı Teknofest sonrasında Bolu fabrikasında ağırlayan şirket, Ayvaz’a maddi destek ve mentorluk desteği sağlamaya devam edeceklerinin sinyalini verdi. Ayvaz’ın projesi olan elektrikli otomobil, Yorglass Bolu fabrikasında sergilenirken etkinlik sonunda ise ödüller sahiplerine ulaştırıldı.

AYVAZ’IN ELEKTRİKLİ ARACI TEKNOFEST ALANINDA

Ayvaz, Teknofest’te altı gün boyunca ziyaretçilerle yakın temasta bulundu. Ayvaz yetkililerinin, geliştirilen elektrikli otomobilin trafiğe çıkabileceğini katılımcılara göstermek amacıyla fuar alanında araç ile tur atması fuardaki dikkatleri Ayvaz’ın üzerine çekti.

Yorglass’ın Bolu fabrikasında gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili konuşan Yorglass Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Merve Yorgancılar Işıtmak, “Hem bu ortaklığın bir parçası olmaktan hem de Ayvaz gibi ülkemizin geleceği için çalışan tutkulu gençlerle birlikte yol almaktan dolayı ise çok mutluyuz. Bolu fabrikamıza yaptığımız gezinin asıl amacı, Ayvaz’ın ilham verici yolculuğunu ve şirketimizin sürdürülebilirlik hedeflerini tüm sektöre yansıtabilmek ve toplumsal düzeyde bir farkındalık sağlamak” diye konuştu.

YORGLASS AYVAZ’I DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEK

Yorgancılar Işıtmak Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan Ayvaz’ın, harika bir işe imza attığı dile getirirken, “Bugün trafiğe çıkabilecek düzeyde elektrikli bir otomobil geliştirdi. Dünyanın ihtiyaç duyduğu temiz enerji kaynaklarının en çok konuşulduğu bugünlerde imza atılan bu girişimin ülkemiz adına da çok değerli olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda yeterli düzeyde farkındalık sağlanırsa sürdürülebilirlik kapsamında daha çok projenin hayata geçeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla hayallerinin peşinden giden gençlerimizin yanında yer almaya, maddi destek ve mentorluk desteği sağlamaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler