1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Azerbaycan`da elektrik kesintisi hayatı felç etti

Azerbaycan`da elektrik kesintisi hayatı felç etti

Enerji Günlüğü - Azerbaycan'ın büyük kısmına elektrik enerjisi temin eden Mingeçevir hidroelektrik santraline yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı....

Azerbaycan`da elektrik kesintisi hayatı felç etti

Enerji Günlüğü - Azerbaycan'ın büyük kısmına elektrik enerjisi temin eden Mingeçevir hidroelektrik santraline yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Sabah saatlerindeki kazadan sonra Azerbaycan'ın bazı illeri ve başkent Bakü'de elektrik kesintisi yaşandı.

ULAŞIM VE İLETİŞİM AKSADI
Elektrik kesintisi metro, tren ve uçak seferlerinde gecikmelere, iletişim sisteminde aksamalara neden oldu.Bakü metrosu üç saat boyunca faaliyet yapamazken, metro önlerinde izdiham yaşandı. Mesai saatinin başlamasına denk gelen elektrik kesintisi, motorlu araç trafiğinin normal akışına engel oldu. Metro kapalı olduğu için işlerine özel araçları ve ticari taksilerle gitmek zorunda kalan vatandaşlar şehir trafiğini felç etti. Telefon ve internet gibi iletişim hizmetlerinde, şehirlerarası tren seferlerinde de aksama yaşanırken, Bakü Haydar Aliyev Havaalanı'nda bazı uçak seferleri ertelendi. Üç saat süren onarım çalışmalarının ardından, Bakü'de hayat normale döndü.

Önceki ve Sonraki Haberler