1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bakan Yıldız`dan "jet" eleştirisine cevap...

Bakan Yıldız`dan "jet" eleştirisine cevap...

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın enerji ihalelerini alan firmaların uçak...

Bakan Yıldız`dan "jet" eleştirisine cevap...

Enerji Günlüğü - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın enerji ihalelerini alan firmaların uçak ve helikopterlerini kullandığı yönündeki iddiaları da içeren soru önergesine cevap verdi.
Milliyet'in haberine göre Bayraktutan soru önergesinde "Bakanlık görevine geldiğiniz günden itibaren yurtiçi ve yurtdışı gezilerinizde tarifeli uçakların, devlete ait uçak ve helikopterlerin dışında özellikle enerji ihalelerini alan firmaların uçak ve helikopterlerini kullandığınıza ilişkin yaygın bir kanı vardır" dedi. Bayraktutan, "Hangi özel şirketlerin mülkiyetinde olan uçak ve helikopterleri kullandınız? Özel firmalara ait uçak ve helikopterlerini kullanmayı etik buluyor musunuz?" sorularını yöneltti.

"ETİK DEĞERLERE BAĞLIYIM"
Bakan Taner Yıldız, bu önergeyi cevaplarken bakanlık görevine geldiği günden itibaren yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerini, ulusal ve uluslararası firmaların tarifeli uçakları, devlete ait uçak ve helikopterler ile gerçekleştirdiğini belirtti. Bakan Yıldız, "Bununla birlikte; açılışlar, törenler ve bazı acil program gelişmeleri gibi durumlarda seyahat edilecek yere belirttiği ulaşım araçlarıyla zamanında ulaşılma imkanının olmadığı hallerde, çok istisnai olarak bu uygulamanın dışında seyahatlerim de olmuştur. Bu durumun, sorularınızda konu edilen çerçevede düşünülmesi ve ilişkilendirilmesi asla söz konusu edilemeyeceği gibi şeffaflık ve etik değerlere en üst düzeyde bağlılık ilkelerinin bakanlık çalışmalarımda yer verdiğim önceliklerin başında geldiği tüm kamuoyu tarafından yakinen bilinmekte olup bu vesileyle bir kez daha hatırlatılmasında yarar görmekteyim" dedi.