1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bakan`dan MEDAŞ`a İstanbul fırçası

Bakan`dan MEDAŞ`a İstanbul fırçası

Enerji Günlüğü – Meram Elektrik Dağıtım A.Ş Bölge Toplantı’sına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MEDAŞ'ın vergi gelirlerini...

Bakan`dan MEDAŞ`a İstanbul fırçası

Enerji Günlüğü – Meram Elektrik Dağıtım A.Ş Bölge Toplantı’sına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, MEDAŞ'ın vergi gelirlerini İstanbul'a taşımasının kabul edilemeyecek bir durum olduğunu belirterek, MEDAŞ'ın geri adım atmasını istedi.

Toplantıda konuşan Enerji ve Tabi Kaynaklar Müdürü Taner Yıldız, “Bugün Karaman, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Konya'nın elektrik dağıtımıyla ilgili sıkıtılarını tüm taraflarıyla konuşmak için toplandık. MEDAŞ'ın yatırımları, belirttikleri hedeflere ulaşıp ulaşmadıklarını beraber masaya yatıracağız. Ulaşıyorlarsa hangi oranda ulaşıyorlar. Şikayetler neler? Genel fotoğraf bize ne diyor? Amaç daha kaliteli hizmeti vatandaşa yerinde ve zamanında vermektir. Vatandaşımız daha fazlasını hakediyor. Kaliteli bir hizmet vermeyi hedefliyoruz, MEDAŞ da bunu göz önünde bulundurmalı. MEDAŞ özelleştikten sonra bir takım aksaklıkların meydana geldiğini gördük. Bunların hızlıca giderilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

MEDAŞ BULUNDUĞU ŞEHRE VERGİSİNİ ÖDEMELİ

MEDAŞ'ın bulunduğu ile vergi vermesinin doğru olacağına dikkat çeken Taner Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: “Duydum ki MEDAŞ vergi gelirlerini İstanbul'a taşımış. Bu kabul edilemez. MEDAŞ'ın bulunduğu ile katkı sağlaması lazım. Tabi ki MEDAŞ bu kararını yeniden gözden geçirecektir. Vergisini yeniden en yakın zamanda Konya'ya taşıyacaktır. Geçtiğimiz yıl Türkiye bir önceki yıla göre enerjide daha hızlı büyüme başarısı göstermiştir. Daha hızlı da büyümek zorundadır. Türkiye'nin büyümesini karışlayacak enerji yatırımları hız kesmemeli. MEDAŞ'ın ürettiği hizmetlerin karşılığını bulması için bulunduğu ile vergisini ödemeli. Doğru olan da MEDAŞ'ın vergisini bulunduğu ile ödemesidir.

MEDAŞ bulunduğu illere sadece ekonomik olarak değil sosyal sorumluluk projeleriyle de katkı sağlamalı. Bu açık bir kürsü olacak. Herkes eleştiri ve tavsiyelerini özgür bir şekilde ifade edecek. Toplantının amacının elektrik dağıtımında meydana gelen sıkıntılara çözüm bulmak” ifadelerini kullandı. Vali Aydın Nezih Doğan da MEDAŞ'a ilişkin zaman zaman çeşitli şikayetler aldıklarını belirterek, “ 6 ilin vali, belediye başkanları, milletvekilleri, yöneticileriyle birlikte ve Bakanımızla birlikte bu sorunları gidermek amacıyla bugün toplandık. Amacımız nihai çözüm bulmak. Daha öncede böyle toplantılar gerçekleştirdik. Artık elektrik dağıtımıyla ilgili şikayetler gelmemesi için toplandık” dedi.  Konuşmaların ardından MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu ise MEDAŞ'ın faaliyetleriyle ilgili katılımcıları kısa bir sunumla bilgilendirdikten sonra bölge toplantısı basına kapatılı olarak devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler