1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Başbakan açıkladı, vatandaş doğalgaz kuyruğuna girdi

Başbakan açıkladı, vatandaş doğalgaz kuyruğuna girdi

Enerji Günlüğü - Başbakan Erdoğan doğalgaza kış girerken zam geleceğini söyleyince vatandaşlar kışlık gazlarını peşin almak için abone merkezlerine...

Başbakan açıkladı, vatandaş doğalgaz kuyruğuna girdi

Enerji Günlüğü - Başbakan Erdoğan doğalgaza kış girerken zam geleceğini söyleyince vatandaşlar kışlık gazlarını peşin almak için abone merkezlerine koştu… Zam haberi, ön ödemeli doğalgaz satışı yapılan başkent Ankara'da aboneleri hareketlendirdi. Zamdan etkilenmemek için yüklü miktarda gaz alabilmek için vatandaşlar satış noktalarında kuyruk oluşturdu. Doğalgazı peşin ödemeli kontör yükleme yöntemiyle kullanan Kütahyalılar da, sabah erken saatlerden itibaren kartlarına kontör yükletebilmek için saatlerce kuyrukta bekledi.

Çinigaz A.Ş’nin Atatürk Bulvarı üzerindeki dolum tesisi önünde sabah erken saatlerinde sıraya giren vatandaşlar, 2 veznenin çalıştığı dolum tesislerinde vatandaşlar ile görevliler arasında sıra yüzünden sert tartışmalar yaşandı. Vatandaşlar arasındaki tartışmaları zaman zaman polis ekipleri de müdahale ederek, atışmaların uzamamasını sağladı. Vatandaşlar, “Gaz alabilmek için saatlerce kuyrukta bekliyoruz. Buna rağmen dolum tesisi yetkilerinin vezne sayısını artırmamasına bir anlam veremiyoruz. Firma halka kuyruk eziyeti çektirme yerine hizmet etmeli” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler