1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Başkentgaz ve ANDOSİAD doğalgazda işbirliği yaptı

Başkentgaz ve ANDOSİAD doğalgazda işbirliği yaptı

Enerji Günlüğü - Başkentgaz ve Ankara Doğal Gaz Sertifikalı İş Adamları Derneği (ANDOSİAD) tesisat dönüşümü yapan korsan firmalarla mücadele etme...

Başkentgaz ve ANDOSİAD doğalgazda işbirliği yaptı

Enerji Günlüğü - Başkentgaz ve Ankara Doğal Gaz Sertifikalı İş Adamları Derneği (ANDOSİAD) tesisat dönüşümü yapan korsan firmalarla mücadele etme konusunda güçlerini birleştirme kararı aldı.

Başkentgaz ve ANDOSİAD’ın üst düzey yöneticileri, 2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi. Toplantıda Türkiye’nin ilk doğalgaz kullanan şehri Ankara’da doğalgazın konut ve işyerlerinde güvenle kullanılması için alınması gereken önlemler ele alındı.

TESİSAT VE BAKIM SERTİFİKALI FİRMALARA YAPTIRILMALI

Toplantıda yaptığı konuşmada Başkentgaz Genel Müdürü Burhan Özcan, konut ve işyerlerinde güvenli doğal gaz tesisat ve bakımının sertifikalı firmalara yaptırılması gerektiğinin altını çizdi. Sertifikalı doğalgaz firmalarının ANDOSİAD çatısı altında bir araya gelmesinin çok doğru bir adım olduğunu belirten Özcan, “Sertifikalı firmalar bizim açımızdan önemli ve değerli. Bu anlamda öncellikle ANDOSİAD’i tebrik etmek istiyorum.Bu sayede bütün sertifikalı firmalar derli toplu iş geliştirmelerini bir arada yapacak bir yapı oluşturulmuştur. Tüm uygulamalarımızda önceliğimiz, müşteri memnuniyeti, yüksek kalite ve mevzuata uygunluk olacak. Her bir sertifikalı doğal gaz firması aslında bir temsilcidir. Hedefimiz güvene dayalı bir iş birliği ile hep birlikte çalışmak ve ortak bir stratejik plan oluşturmaktır. Bu plan çerçevesinde kentimizde güvenli gaz kullanımını en kısa sürede gerçekleştireceğiz’’dedi.

YENİLİKLERLE ANKARA’DA GÜVENLİ DOĞALGAZ HİZMETİ

Başkentgaz’ın son dönemde imza attığı yeniliklerle Ankaralılara daha kaliteli, hızlı ve güvenli doğal gaz hizmeti verdiklerini belirten Özcan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başkentgaz olarak 2014 yılında, Ankara’da yeni servis hatları inşa ettiğimiz gibi mevcut hatlarda da kapsamlı yenileme çalışması başlattık. Toplam 221.760 m’lik doğalgaz alt yapı yatırımı gerçekleştirdik. 60 personelimizle 7/24 hizmet veren bir çağrı merkezi kurduk.Modern bir teknoloji ile kurduğumuz SKADA merkezimiz sayesinde 1.309 kritik noktayı, gazın kalitesini ve sürekliliğini anlık izliyoruz. Dijitale taşıdığımız proje onay sürecimizi bir güne kadar indirdik. Toplam 14 abone merkezimizde artan bir hızla hizmet veriyoruz. Acil Müdahale araç sayımızı 45’e çıkarttık. Yılda iki kez tüm Ankara’yı tarayarak, kaçaklara anında müdahale ediyoruz. Yeni yılda da müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

ANDOSİAD Başkanı Cantürk Sangu da, Ankara’nın büyümesi ve gelişmesi ile birlikte doğal gaz piyasasında da fırsat ve tehditlerin arttığına işaret ederek, en büyük sorunun ise bu piyasada iş yapan sertifikasız, korsan firmalar olduğunu söyledi. Sangu sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüzün ortak sorunu korsan firmalardır. Maalesef hala Ankara’da doğal gaz tesisat işlerinin % 40 gibi büyük bir kısmı korsan firma veya korsan ustalar tarafından yapılmaktadır. Başkentgaz’ın korsan firmalar ile mücadelesine destek veriyoruz. Sertifikasız iş yapan firmaların sertifika almaları konusunda bizlerde elimizden geleni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Profesyonelce düşünmek ve hakkıyla hizmet etmek zorundayız, bunun için buradan sektörde faaliyet gösteren firmalara sesleniyorum: zaman; ‘doğru yerde konumlanma zamanı’ sizi ANDOSİAD çatısı altında ‘Başkentin Doğal Gaza Yön Veren Gücü’ olmaya davet ediyorum.”

Değerlendirme toplantısı, 2014 yılında başlayan sıkı işbirliği ve ortak çalışmaların, 2015 yılında da artarak devam etmesi dilekleri ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler