1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Baymak bayileri kendi elektriğini üretiyor

Baymak bayileri kendi elektriğini üretiyor

Enerji Günlüğü - Baymak bayileri fotovoltaik güneş pilleriyle kendi elektriğini üretmeye başladı. Uygulamaya Balıkesir Edremit Bayisi Mertaş’tan başlayan...

Baymak bayileri kendi elektriğini üretiyor

Enerji Günlüğü - Baymak bayileri fotovoltaik güneş pilleriyle kendi elektriğini üretmeye başladı. Uygulamaya Balıkesir Edremit Bayisi Mertaş’tan başlayan Baymak 2,5 kw’lık sistem kurulumu gerçekleştirdi. Tüm Türkiye’deki bayilerinin öncelikle kendi elektriğini üretmesini hedefleyen Baymak, güneş pillerini 1 kw’tan 20 kw’a kadar paket sistemler halinde sunuyor. Bayilere kurulan sistemler sayesinde Baymak bayileri, bir taraftan en temiz enerji kaynağını kullanarak çevreci yaklaşımın öncülüğünü yaparken diğer taraftan da Baymak güneş pillerinin işleyişini, üretilen enerji miktarını ve sağlanan tasarrufu tüketiciye yerinde gösterme fırsatını buluyor. 

Edremit’te Mertaş bayisinin güneş pilinin devreye alınmasını değerlendiren Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, “Baymak’ta bir ilki daha Edremit’te başlattık. Mertaş bayimiz bu yeni dönemin öncülüğünü yapıyor. Biz Baymak olarak sürekli pahalı enerjiye karşı olduğumuzu belirttik ve hep enerji verimli ürünlere yoğunlaştık. Bugün de tamamen bedava enerjinin ilk adımını attık” dedi.

Baymak’ın evler yanında özellikle ticari işletmelere yönelik 500 kw’a kadar sistem kuracağını belirten Çolak, “Kurulan sistemlerin finansman paketini de sunuyoruz. Bu sayede işletmeler 6-7 yıl boyunca leasing sayesinde aylık ödedikleri elektrik faturasına denk gelen bir miktarı ödemeye devam ediyor. Yani ilave bir ilk kurulum maliyetine katlanmadan 6-7 yıl elektrik faturası öder gibi sistem parasını ödüyor. Bu sürenin sonunda da 45 yıllık ömrü olan güneş pilleri sayesinde bedava elektrik üretebiliyor” diye konuştu. 

Yazlık evlerin de güneş pili kurulumunda çok büyük bir potansiyel sağlayacağını belirten Çolak, “Yazlık evler hem güneş ışıma değerinin en yüksek olduğu bölgelerde olmaları hem de evin kullanılmadığı dönem boyunca da elektrik üretip dağıtıcı firmaya satarak gelir elde edebilmeleri nedeniyle güneş pilleri için büyük bir gelecek vaat ediyor” dedi. 

Baymak güneş pilleri 20 yıl verim garantisi altında Avrupa’nın kabul ettiği en üst verim standartlarında satışa sunuluyor. Baymak Güneş pilleri,  kurulduktan sonra hemen hemen hiçbir bakım maliyeti gerektirmiyor ve ortalama 45 yıllık faydalı ömre sahip bulunuyor. Baymak yenilenebilir enerji kaynağı alanında güneş pilleri yanında güneş kollektörleri ve ısı pompalarının da satışını gerçekleştiriyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler