1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Bayrampaşa`da cepler güneşle şarj edilecek

Bayrampaşa`da cepler güneşle şarj edilecek

Enerji Günlüğü - Güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonları İstanbul Bayrampaşa'da, ücretsiz olarak halkın hizmetine sunuluyor.Filli...

Bayrampaşa`da cepler güneşle şarj edilecek

Enerji Günlüğü - Güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonları İstanbul Bayrampaşa'da, ücretsiz olarak halkın hizmetine sunuluyor.

Filli Boya Yalıtım, yenilenebilir enerji kaynaklarına ne kadar kolay ulaşılabileceğine dikkat çekmek amacıyla güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarj istasyonları geliştirdi. Bu cihazlar İstanbul Bayrampaşa'da halkın hizmetine sunulacak.

25 Şubat Salı günü saat 14:00 de Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla AYDINER ve Betek Boya Kamu İlişkileri ve Pazar Geliştirme Müdürü Seyhun Serdar AYHAN’ın katılımıyla açılışı yapılacak Şarj İstasyonu'ndan isteyen vatandaşlar yararlanabilecek.

Solar Şarj İstasyonları, Cep telefonu ve USB ile şarj olan tüm elektronik aletleri güneş enerjisi ile ücretsiz şarj etmeye imkan sağlıyor. Daha önce Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerin işlek caddelerine konumlandırılan şarj istasyonları, aynı anda birden fazla telefonun ve USB bağlantılı elektrikli eşyaların şarj olmasını sağlıyor.

İstasyonlar, güneşli saatlerde bataryaya biriktirdiği elektrik enerjisiyle gece ve güneşsiz günlerde de hizmete devam edebiliyor. Ayrıca, deprem gibi doğal afetlerdeki genel elektrik kesintilerinde de, hizmet vererek cep telefonlarının işlemesine imkan tanıyacak.

Capatect'in gerçekleştirdiği bu uygulama, markanın doğal kaynakların sürdürülebilirliğini ve karbon salınımının azaltılması hedefine hizmet edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler