1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. BEDAŞ Akademi, ilk mezunlarını verdi

BEDAŞ Akademi, ilk mezunlarını verdi

Enerji Günlüğü - BEDAŞ'ın hem kurum içerisinde hem de sektör genelinde ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği...

BEDAŞ Akademi, ilk mezunlarını verdi

Enerji Günlüğü - BEDAŞ'ın hem kurum içerisinde hem de sektör genelinde ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği Akademi ilk mezunlarını verdi.

Elektrik dağıtım sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla İŞKUR ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen BEDAŞ Akademi, ilk mezunlarını verdi.

4,7 milyon abonesi ile Türkiye’nin en çok elektrik tüketen bölgesi olan ‘İstanbul’un Avrupa Yakası’na hizmet veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ), hem kurum içerisinde hem de sektör genelinde ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla 1 Haziran 2016’da BEDAŞ Akademi’yi hayata geçirdi. BEDAŞ Akademi’de eğitim programlarını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 35 katılımcının 30’u Anadolu Teknik ve Teknik Endüstri Meslek Liseleri’nden mezun.

EN ÖNEMLİ GÜCÜMÜZ İNSAN KAYNAĞI

Mezuniyet töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren BEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, “En önemli gücümüz insan kaynağımız. İşin kalitesini, çalışanların kalitesi belirler. Nitelikli işgücünü kuruma ve topluma kazandırma hedefiyle kurduğumuz BEDAŞ Akademi, BEDAŞ çalışanlarına kendilerini geliştirme imkanı sunmanın yanında istihdama da katkı sağlıyor. 35 katılımcımız başarıyla mezun olmaya hak kazandı” dedi. İslamoğlu, 28 kişilik yeni grubun da eğitimlerine başladığını sözlerine ekledi.

OKUL-SANAYİ İŞBİRLİĞİNDE ÖNEMLİ BİR ADIM

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, tören sırasında yaptığı konuşmada BEDAŞ Akademi’nin okul-sanayi işbirliği kapsamında çok önemli bir adım olduğunun altını çizdi. “Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Modelimiz ile mesleki ve teknik eğitim sisteminin ekonomik ve insan kaynaklarına dayalı gereksinimlerinin giderilmesi ve sektörlerin nitelikli iş gücü ihtiyacının verimli bir şekilde karşılanmasını amaçlıyoruz. BEDAŞ Akademi projesinde 35 mezundan 30’u İstanbul’daki anadolu meslek ve teknik endüstri meslek liselerinden mezun. Bu da istihdam ve deneyim işbirliği anlamında projenin başarısını kanıtlıyor. Yakın zamanda BEDAŞ ile İstanbul Modeli kapsamında teknoloji işbirliği sürecini de tamamlamış olacağız.”

MEZUNLARIN TAMAMI İŞ HAYATINA ATILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya da, “Kurumumuz ile BEDAŞ’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği, İşbaşı Eğitim Programı “BEDAŞ Akademi” kapsamında elektrik teknikeri ve elektrik teknisyeni mesleklerinden 35 öğrenci mezun oldu. Mezunların tamamının istihdam edildiği programı başarı ile tamamlayan katılımcıların iş hayatına atılmış olmalarının sevincini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler