1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. BEDAŞ Belediyeler ile koordinasyonu geliştirecek

BEDAŞ Belediyeler ile koordinasyonu geliştirecek

Enerji Günlüğü - BEDAŞ, İstanbul Avrupa Yakası’ndaki 25 ilçe belediyesinin tamamını kapsayan ‘Talep Takip’ yazılımını devreye aldı.İstanbul’un...

BEDAŞ Belediyeler ile koordinasyonu geliştirecek

Enerji Günlüğü - BEDAŞ, İstanbul Avrupa Yakası’ndaki 25 ilçe belediyesinin tamamını kapsayan ‘Talep Takip’ yazılımını devreye aldı.

İstanbul’un Avrupa yakasında 4,8 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) yüksek müşteri memnuniyeti ve kesintisiz enerji için belediyelerle koordinasyonu güçlendirecek özel bir yazılım programı geliştirdi. BEDAŞ’ın devreye aldığı ‘Talep Takip’ yazılımı sayesinde; belediyeler talep ve sorunlarını sistem üzerinden iletirken ilçelerde planlanan yatırım çalışmalarına ait süreçleri de şeffaf bir şekilde anlık olarak takip edebilecek.

İlçe belediye başkanlarının da katıldığı bir lansman ile duyurulan belediyelere özel yazılım sayesinde; yatırım çalışmaları ön planda olmak üzere arızadan, aydınlatmaya, usulsüz kazılardan gerilim sorunlarına kadar birçok talep ve çalışma, bir tuşla BEDAŞ’a iletilirken anlık olarak takip edilebilecek. Gelen bilgi üzerine BEDAŞ ekipleri harekete geçerek sorunu hızla çözüme kavuşturacak.

SORUNLARA HIZLI ÇÖZÜM

BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Bu iş birliği sayesinde görev bölgemizdeki tüketicilerin taleplerine çok daha hızlı yanıt vermeyi ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz. Belediyeler ve BEDAŞ arasında iletişimin artması ve iş birliğinin kolaylaşması adına yürütülen yeni çalışma kapsamında, talepler hızlı bir şekilde değerlendirilip ivedilikle çözüme kavuşturulacak. Belediyeler, Talep Takip yazılım programını kullanarak öncelikle yatırım talepleri olmak üzere sık elektrik kesintileri, arızalı aydınlatma tesisleri, deplase talepleri, gerilim sorunları, havai hatların yer altına alınması, hizmet kalitesi, usulsüz kazı ve dolgu kazı çalışmalarının yanı sıra yatırım, yeni aydınlatma gibi konular ile ilgili talep ve sorularını sistem üzerinden bize iletirken, taleplerini şeffaf bir şekilde anlık olarak takip edebilecekler. Gelen bilgi üzerine biz de değerlendirmemizi yapıp beklentileri hızla karşılayacağız” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler