1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Belediyelerin DEDAŞ’a elektrik borcu yığıldı

Belediyelerin DEDAŞ’a elektrik borcu yığıldı

Enerji Günlüğü – DEDAŞ elektrik dağıtım bölgesinde belediyeler ile köy içme sularına ait elektrik borcu 260 milyon TL'ye ulaştı.Dicle Elektrik Perakende...

Belediyelerin DEDAŞ’a elektrik borcu yığıldı

Enerji Günlüğü – DEDAŞ elektrik dağıtım bölgesinde belediyeler ile köy içme sularına ait elektrik borcu 260 milyon TL'ye ulaştı.

Dicle Elektrik Perakende Dağıtım A.Ş. (DEPSAŞ)'den alınan bilgilere göre, şirketin elektrik dağıtım bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde belediyeler ile köy içme sularına ait elektrik borcu 260 milyon TL'ye ulaştı.

DEDAŞ ELEKTRİĞİ KESME KARARI ALDI

Belediyelerin her gün artan borçlarını ödememesi nedeniyle, hizmet bölgesinde elektrik dağıtımı yapan Dicle Elektrik şirketi, yeni yılda borçlu belediyeler ile köy içme sularının elektriğini kesme kararı aldı.

6 ilde borcu bulunan 100'den fazla belediye ve köyün içme suyu şebekesinin elektriğinin kesilmesi halinde, yaklaşık 5,5 milyon kişi susuz kalacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde birçok ilin mevcut elektrik borcu, su dağıtım şebekelerinde su dağıtımı elektrik ile sağlandığı için önümüzdeki günlerde ciddi su kesintilerine de yol açabilir.

Elektrik şirketinin borçlarından ötürü belediye ve köylerde elektriklerin kesilmesi halinde, aralarında Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin gibi 3 büyükşehir belediyesinin de bulunduğu yüzlerce yerleşim biriminde ortalama 5,5 milyon kişi susuz kalacak. Böyle bir durumun da büyük mağduriyetlere yol açabileceğine dikkat çekiliyor.

TİVNİKLİ: DEVLET DEDAŞ'I GERİ ALSIN

Önceki ve Sonraki Haberler