1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Bereket Aksu HES'e Ayşın Öner adı verildi

Bereket Aksu HES'e Ayşın Öner adı verildi

Enerji Günlüğü - Düzce’deki Aksu hidroelektrik santraline, Bereket Enerji kurucuları Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı’nın İTÜ’den dönem arkadaşları...

Bereket Aksu HES'e Ayşın Öner adı verildi

Enerji Günlüğü - Düzce’deki Aksu hidroelektrik santraline, Bereket Enerji kurucuları Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı’nın İTÜ’den dönem arkadaşları Zerrin-Erol Öner çiftinin genç yaşta hayatını kaybeden kızları Ayşın Öner’in adı verildi. 

Bereket Enerji Grubu bünyesinde bulunan ve 2014 yılından bu yana elektrik üreten 50 megavat (MW) kurulu gücündeki Düzce Aksu Hidroelektrik Santrali’nin adı değişti. Santrale, Bereket Enerji Grubu kurucu ortakları Ceyhan Saldanlı ve Ali Yağlı’nın İstanbul Teknik Üniversitesi 1975 mezunları arasında yer alan dönem arkadaşları Zerrin-Erol çiftinin genç yaşta hayatını kaybeden kızları Ayşın  Öner’in adı verildi. 

Santralin isim değişikliği nedeniyle tesislerde bir tören düzenlendi. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Fakültesi’nin 4.71 dönemi olarak da anılan 1975 yılı mezunlarını bir araya getiren tören, duygu yüklü anlara da sahne oldu. 

AYŞIN GÜRÜL GÜRÜL DOĞAYA AKACAK

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ve Başkan Yardımcısı Ali Yağlı’nın aynı fakülteden dönem arkadaşı olan Ayşın Öner’in babası Erol Öner ve eşi Zerrin Öner duygularını dile getirirken “Kızımızın yaşam enerjisi çoşkulu bir suya benzerdi. Şimdi ise yüreklerimizde gürül gürül akarak doğaya karışacak ve sonsuza kadar hayat bulacak. Bereket Enerji büyük bir vefa örneği gösterdi. Ailemiz ve İTÜ mezunları adına kendilerine şükran duygularımızı sunuyoruz” dedi. 

İTÜ’LÜLER DAYANIŞMASI, VEFA DUYGUSU 

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Saldanlı da, hayatın ve insanların kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini belirterek, “Bu santral artık Ayşın Öner adıyla anılacak. Adı sonsuza kadar yaşayacak. Fakülteden mezun oluşumuzun üzerinden 43 yıl geçti. Ancak birbirimizin değerini çok iyi bildik. Bu nedenle, 21 hidroelektrik santralımızdan biri olan bu tesise İTÜ’lüler dayanışması ve vefa duygularının bir gereği olarak Ayşın Öner adını verdik” diye konuştu.

İTÜ mezunları, konuşmaların ardından santral içinde iki ayrı bölümde hazırlanan Ayşın Öner köşesini ziyaret etti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler