1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bereket Enerji Grubu’ndan 8 şirket Ekonomist 500’de

Bereket Enerji Grubu’ndan 8 şirket Ekonomist 500’de

Enerji Günlüğü - Bereket Enerji Grubu şirketlerinden Aydem, ADM Elektrik Dağıtım, Yatağan Termik, Bereket Elektrik, Bereket Enerji, Çatalağzı Termik,...

Bereket Enerji Grubu’ndan 8 şirket Ekonomist 500’de

Enerji Günlüğü - Bereket Enerji Grubu şirketlerinden Aydem, ADM Elektrik Dağıtım, Yatağan Termik, Bereket Elektrik, Bereket Enerji, Çatalağzı Termik, Elsan ve GDZ Enerji Anadolu 500 araştırmasında sıralamaya girdi.

Ekonomist Dergisi’nce 2017 yılı ciroları dikkate alınarak gerçekleştirilen Anadolu 500 araştırmasında, Bereket Enerji Grubu’ndan 8 şirket sıralamaya girmeye başardı. İlk 500’e giren Bereket Enerji Grubu bünyesindeki şirketler cirolarına göre sırasıyla Aydem, ADM Elektrik Dağıtım, Yatağan Termik, Bereket Elektrik, Bereket Enerji, Çatalağzı Termik, Elsan ve GDZ Enerji.

Anadolu kaplanlarının belirlendiği araştırmada, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki şirketler değerlendirmeye alınmadı. Bu nedenle, grup şirketleri arasında ciro büyüklüğünde 1.sırada olan Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile 3.sırada bulunan İzmir merkezli GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. listeye giremedi. 

ÇABALARIMIZ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Ekonomist Dergisi’nin araştırmasında gruba bağlı 8 şirketin ilk 500 içinde yer almasının gurur verici olduğunu belirterek, ‘’ İstikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdürüyoruz. Enerji sektörü yüksek teknoloji, bilgili ve deneyimli kadrolar ve yüksek finansman gerektiren bir sektördür. Böyle bir sektörde 10 bini aşkın çalışanımızla ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için büyük çaba gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Enerji sektörü için her çabamız Türkiye’nin geleceği, Türk halkının mutluluğu içindir.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler