1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bereket Enerji Tataristan’da yatırım fırsatlarını kovalıyor

Bereket Enerji Tataristan’da yatırım fırsatlarını kovalıyor

Enerji Günlüğü - Bereket Enerji Grubu’ndan bir heyet, Tataristan’ı ziyaret ederek bu ülkedeki enerji yatırımları konusunda iş birliği çalışması...

Bereket Enerji Tataristan’da yatırım fırsatlarını kovalıyor

Enerji Günlüğü - Bereket Enerji Grubu’ndan bir heyet, Tataristan’ı ziyaret ederek bu ülkedeki enerji yatırımları konusunda iş birliği çalışması başlattı.

Türkiye’nin önde gelen enerji oyuncularından Bereket Enerji Grubu üst yönetiminden bir heyet, enerji konusundaki işbirliği fırsatlarını değerlendirme çalışmaları kapsamında, Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un davetlisi olarak Tataristan’a gitti. Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, Yönetim Kurulu üyesi Hasan Köktaş, ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Korkmaz, CFU Gürhan Kartal ile Proje ve Bereket Enerji ve Gediz Elektrik Perakende AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erol, Tataristan’da bir dizi incelemelerde bulunarak, yetkililerle konuyla ilgili görüşmeler yaptı.

Bereket Enerji Grubu heyeti, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Yatırım Ajansı, Kazan Enerji Üniversitesi ve TAT-Energo Enerji şirketini ziyaret ederek hangi alanlarda ortak bir çalışma yapılabileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca Türkiye’nin Tataristan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan’ı da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Bereket Enerji Grubu heyeti, üç günlük Tataristan programının son gününde Cumhurbaşkanı Minnihanov tarafından kabul edildi. Tataristan Cumhurbaşkanı, enerji konusunun dünya çapındaki önemine vurgu yaparak, Bereket Enerji Grubu ile nasıl bir ortak çalışma yapılabileceğine yönelik ortak bir çalışma başlattıklarını, iki tarafın oluşturduğu komisyonların bu konularda araştırma yapacağını ve iş birliği fırsatlarını yatıma dönüştürme gayretleri içinde olacağını belirtti.

TATARİSTAN BEREKET’İ PARTNER SEÇTİ

Öte yandan Bereket Enerji Grubu’nun ziyareti Tataristan ve Rusya medyasında geniş yankı buldu. Tataristan Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde ziyarete geniş yer verilirken, medyada yayınlanan haberlerde ise “Tataristan enerji partneri olarak Türkiye’den Bereket Enerji Grubu’nu seçti” ve ‘’Bereket Enerji Grubu ile ortak çalışma başladı’’ başlıklarıyla haberi ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna duyurdu.

Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, geçen ay Bereket Enerji Grubu’na ait Muğla’daki Yatağan Termik Santralını ziyaret etmiş ve enerji konusunda iş birliği çağrısı yapmıştı. 

Önceki ve Sonraki Haberler