Beres Elektrik Bitlis’te 20 MW’lık RES kuracak

Enerji Günlüğü - Beres Elektrik Bitlis’te 20 MW kapasiteli Örenlik Rüzgâr Enerji Santrali (RES) kurup işletmeyi planlıyor.Beres Elektrik Üretim A.Ş....

Beres Elektrik Bitlis’te 20 MW’lık RES kuracak

Enerji Günlüğü - Beres Elektrik Bitlis’te 20 MW kapasiteli Örenlik Rüzgâr Enerji Santrali (RES) kurup işletmeyi planlıyor.

Beres Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Bitlis İli, Merkez ve Tatvan İlçelerinde Örenlik ve Küllüce mevkilerinde, tapunun Van K48-D3, Van L48-A2 ve Van L48-B1 paftalarında Örenlik Rüzgâr Enerji Santrali (20 MWm/ 20 MWe) projesinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

50 milyon lira değerindeki proje kapsamında çayır-mera, ormanlık ve kayalık taşlık alanda yer alan santral sahasında her biri 1000 kW kurulu güce sahip 20 adet Leitwind LTW80 model türbin kurulacak. Türbinlerin yılda ortalama 69.904.800 kWh elektrik enerjisi üretmesi ve üretilen elektriğin Orta Gerilim Hattı vasıtasıyla 154 kV Bitlis Trafo Merkezi’ne bağlanarak ulusal sisteme aktarılması öngörülüyor. 

Enerji Günlüğü

Bu haber toplam 4552 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.