1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Bomonti Elektrik YEK desteğinden yararlanacak

Bomonti Elektrik YEK desteğinden yararlanacak

Enerji Günlüğü - Bomonti Elektrik, 2016 yılında YEK destekleme mekanizmasından yararlanmak için başvuruda bulundu.Bomonti Elektrik, KAP'a yaptığı açıklamada,...

Bomonti Elektrik YEK desteğinden yararlanacak

Enerji Günlüğü - Bomonti Elektrik, 2016 yılında YEK destekleme mekanizmasından yararlanmak için başvuruda bulundu.

Bomonti Elektrik, KAP'a yaptığı açıklamada, 2016 yılında YEK destekleme mekanizmasından yararlanmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna EPDK başvuruda bulunduğunu bildirdi.

Açıklamada şirket, piyasalardaoluşan dolardaki hızlı yükseliş, petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki düşüşlerin etkisi ile şu anda bulunduğumuz Gün Öncesi Piyasasında oluşan fiyatsal değişikliklerin şirketi olumsuz etkileyeceğini düşündükleri ifade ederek, bu nedenle Gün Öncesi Piyasasından çıkıp, elektrik satış fiyatı kanunda yer alan 7.3 DOLARcent/kWh sabit fiyata göre satışı hesaplanan YEK destekleme mekanizmasına geçiş yapmak istedilerini belirtti.

Açıklamanın devamında şöyle denildi: "Bu amaç ile Şirketimiz Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması YEKDEM Yönetmeliğinin 5 inci ve devamı maddeleri uyarınca 2016 yılında YEK destekleme mekanizmasından yararlanmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna EPDK başvuruda bulunmuştur. Başvuru sonuçları ile ilgili gelişmeler ilerleyen günlerde kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır. "

Önceki ve Sonraki Haberler