1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Borusan EnBW 600 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak

Borusan EnBW 600 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak

Borusan EnBW Enerji, sağladığı 600 milyon dolarlık finansmanı yenilenebilir enerji yatırımları ile yeni iş alanlarındaki faaliyetleri için kullanacak.

Borusan EnBW 600 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak

Enerji Günlüğü - Borusan Grup şirketlerinden Borusan EnBW Enerji, Akbank, EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) / FMO (Hollanda Girişimci Kalkınma Bankası), Garanti Bankası, ICBC Turkey, Türkiye İş Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Yapı Kredi’den toplam 600 milyon dolarlık finansman sağladı. 

Tamamı yenilenebilir kaynaklara dayalı 725 MW’lık kurulu gücü ile Enerji Günlüğü’nün yayınladığı MW100 Türkiye’nin En Büyük Elektkrik Üreticileri Listesi’nde yer alan Türk-Alman ortaklığı Borusan EnBW Enerji, sağladığı kaynağı yenilenebilir enerji yatırımlarını ve yeni iş alanlarındaki çalışmalarını hayata geçirmek için kullanacak. 

Şirket enerji portföyünü konsolide edecek bir yeniden yapılanma planlarken yenilenebilir enerji yatırımlarını sürdürecek. Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Enis Amasyalı, “Borusan EnBW Enerji olarak 12 enerji santralinden oluşan yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücümüz ve portföyümüzle Türkiye’nin ve dünyanın sürdürülebilirliğine doğrudan katkı sağlayan ve rüzgâr enerjisi alanında lider üretim şirketlerinden biriyiz. Sağladığımız bu finansmanla yenilenebilir enerji yatırımlarımız ve yeni iş alanlarındaki çalışmalarımıza hız verirken sektördeki yeşil yaka çalışan açığının kapatılmasına katkı sağlamak amacıyla kadın istihdamı konusunda adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler