1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Borusan EnBW Enerji GM’ne Enis Amasyalı atandı

Borusan EnBW Enerji GM’ne Enis Amasyalı atandı

Borusan EnBW Enerji’de 2011 yılından itibaren Yatırımlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Enis Amasyalı, Genel Müdür olarak atandı. 

Borusan EnBW Enerji GM’ne Enis Amasyalı atandı

Enerji Günlüğü - Borusan EnBW Enerji’de 2011 yılından itibaren Yatırımlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Enis Amasyalı, Genel Müdür olarak atandı. 

Türkiye’nin yenilenebilir enerji firmalarından Borusan EnBW Enerji’nin Genel Müdürü olarak Enis Amasyalı atandı. Amasyalı, 1 Ocak 2021 itibarıyla yeni görevine başladı. 

2011 yılından bu yana Borusan EnBW Enerji Yatırımlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini başarıyla üstlenen Enis Amasyalı, toplam 12 yenilenebilir enerji tesisinin yatırım sürecini yönetti. Ayrıca, uluslararası uygulamalar ile uyumlu proje yönetim sisteminin, proje yönetimi ve mühendislik uzmanlık süreçlerinin devreye alınmasına, matris organizasyon sistemine geçişe ve şirketin hafızasını oluşturan Bilgi Birikimi Yönetimi Sistemi’nin devreye alınmasına öncülük etti. 

Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar, uzun yıllardır Grup bünyesinde görev alan çalışanların kariyer ve yetenek gelişimlerine odaklarını belirterek genel müdür atamalarının grup içinden yapıldığını vurguladı.

ENİS AMASYALI KİMDİR?

Enis Amasyalı Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Amasyalı, Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. 1996-2000 yılları arasında Baytur İnşaat’ın alt yüklenicilerinde ve Baytur İnşaat’ta sırasıyla elektrik mühendisi ve elektrik işlerinden sorumlu proje yöneticisi olarak görev yaptı. 2000 yılında Siemens Türkiye ekibine katılan Amasyalı, farklı endüstrilerde birçok projede kıdemli proje yöneticisi olarak çalıştı. Ardından Proje Yönetim Ofisi’nin ve Endüstri Satış Grubu’nun yönetimini üstlendi. 2011 yılından bu yana Borusan EnBW Enerji Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler