1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Borusan EnBW ve Siemens Türkiye, şarj altyapısını sağlamlaştıracak

Borusan EnBW ve Siemens Türkiye, şarj altyapısını sağlamlaştıracak

Borusan EnBW Enerji ve Siemens Türkiye, elektrikli araç ve şarj istasyonları ekosistemi konusunda teknik kapasite geliştirilmesi, yeni teknolojilerin takibi, karşılıklı eğitimler ve karma ekiplerle proje çalışmaları gibi çeşitli alanlarda işbirliği yapaca

Borusan EnBW ve Siemens Türkiye, şarj altyapısını sağlamlaştıracak

Enerji Günlüğü - Borusan EnBW Enerji ve Siemens Türkiye arasında iş birliği niyet mektubu imzalandı. İki kurum arasında gerçekleşen iş birliği, elektrikli araç ve şarj istasyonları ekosistemi konusunda teknik kapasite geliştirilmesi, yeni teknolojilerin takibi, karşılıklı eğitimler ve karma ekiplerle proje çalışmaları gibi çeşitli alanları kapsıyor. Bu stratejik ortaklık kapsamında, elektrikli araç filoları için ortak iş geliştirme faaliyetleri ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrikli araç filolarına enerji tedariği gibi önemli konular da ele alınacak. İ

ş birliğinde Borusan EnBW Enerji’nin sahip olduğu %100 yenilenebilir enerji portföyü, sürdürülebilirlik ve temiz enerji şarj uygulamalarında önemli bir rol oynayacak.

“ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN GELECEĞİNE ENERJİ KATIYORUZ”

İş birliğine ilişkin değerlendirmede bulunan Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, Siemens Türkiye olarak dijital dönüşüm odaklı katma değer oluşturduklarını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Siemens Türkiye olarak sürdürülebilirlik, yeni teknolojiler ve enerji verimliliği projelerimiz ile ülkemizde ve dünyada örnek konumda bulunan şirketler arasında yer alıyoruz. Dünyanın geleceği için gerçek dünya ile dijital dünya arasında bağlantı kuruyor; yenilikçi, verimli, enerji tasarruflu çözümler sunuyoruz. Elektromobilite, dünyamızda bir standart halini alıyor ve hem Türkiye’de hem de dünyada odak konulardan biri konumunda bulunuyor. Bu alanda ciddi yatırımlar var ve bu yatırımlar gelecekte daha da artacak. Biz de globalde ve Türkiye’de e-mobiliteye sadece ürünlerimizle değil, uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi, yenilikçi yazılımlarımızı ve yüksek performanslı ürünlerimizi birleştiren çözümlerimizle katkıda bulunuyoruz. Yatırım ve iş birliklerimizle başta ülkemiz olmak üzere global alanda elektrikli araçların geleceğine enerji katıyoruz.” 

“ŞARJ ALTYAPISINI SAĞLAMLAŞTIRIYORUZ”

Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Enis Amasyalı da, iş birliği ile ilgili yaptığı açıklamada, "Siemens Türkiye ile elektrikli araç kullanıcılarına güvenilir şarj deneyimi sunarken, teknolojinin gücünden faydalanıyor, şarj altyapısını sağlamlaştırıyoruz. Borusan EnBW Enerji olarak yeşil enerji dönüşümünün odak noktası olduğu iş birliklerine imza atmayı sürdüreceğiz” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler